46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaAmerikaTürk Toplumu Yerel Haberler"Kedi" belgesel filmi Washington'da gösterildi

“Kedi” belgesel filmi Washington’da gösterildi

Kedi Belgesel Filmi Gostgerimi Washington (1)

“Kedi” belgesel filmi Washington’da gösterildi. Georgetown kampüsündeki gösterime sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

“Kedi” belgesel filmi Washington’da gösterildi

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington Ofisi ve ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Georgetown Üniversitesi iş birliği ile üniversitenin kampüsünde gösterimi gerçekleştirilen “Kedi” belgeseli, Amerikalı sinemaseverlerden yoğun ilgisi gördü.

Georgetown kampüsündeki gösterime sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Tarihi İstanbul sokaklarında yaşamların sürdüren kedilerin anlatıldığı belgesel, hem İstanbul’un tanıtımı hem de Türk sinemasının dünyadaki tanıtımına katkı olarak değerlendirildi.

YEE yetkilileri, gösterimden sonra yaptıkları açıklamada, “kültürel diplomasinin en önemli araçlarından biri olan film endüstrisini etkin bir şekilde kullanmaya devam edeceklerini” belirtti. Ayrıca YEE’nin ilerleyen zamanlarda daha fazla sayıda Türk filmini Amerikan toplumuyla buluşturmak üzere etkinlikler gerçekleştireceği ifade edildi.

Kedi Belgesel Filmi Gostgerimi Washington (2)

Geçen yıl gösterimi yapılan belgesel hem Türkiye’de hem de uluslararası gösterimlerinde yoğun ilgiyle karşılanmış ve büyük beğeni toplamıştı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,400BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın