fbpx
Anasayfa Alaturka TV Kemal Sunal Tosun Paşa İzle

Kemal Sunal Tosun Paşa İzle

Kemal Sunal Tosun Paşa İzle. Kemal Sunal’ın sevilen filmlerinden Tosun Paşa.

Kemal Sunal Tosun Paşa Filmi

KISA KONU: Seferoğulları ve tellioğulları aileleri Yeşil Vadi için sürekli didişmektedirler. Tellioğulları, Yeşil Vadi’yi ve Daver Bey’in kızını alabilmek için uşak Şaban’ı Tosun Paşa kılığına sokarlar. Gerçek Tosun Paşa’nın bu olayı duymasıyla işler karışır.

Yapım:1976 – Türkiye,
Tür:Komedi
Süre:90 dakika

Yönetmen:Kartal Tibet.
Oyuncular:
Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Müjde Ar, Zihni Göktay, Arap Celal, Ergin Orbey, Bilge Zobu, Sıtkı Akçatepe, Akil öztuna, Hikmet Gül.
Seslendirenler :
Erol Günaydın, Gazanfer Özcan, Mümtaz Ener,
Görüntü Yönetmeni: Kriton İlyadis,
Senaryo: Yavuz Turgul,
Senaryo (Kitap): Nazım Hikmet Ran
Yapımcı: Ertem Eğilmez, Nahit Ataman

Tosun Paşa Filmi Tam Hikayesi

Tosun Paşa – 1976

Tosun Paşa, 1976 Kartal Tibet yapımı güldürü (komedi) filmidir.

Filmdeki Tosun Paşa karakteri, Ahmet Tosun Paşa’dan esinlenmedir.

Olay 19. yüzyıl Mısır’ında geçer. Tellioğlu ve Seferoğlu Aileleri, İskenderiye’nin en değerli yeri olan Yeşil Vadi için birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girerler.

Vadinin kime ait olduğuna devlet görevlileri de karar veremezler. Tellioğlu ve Seferoğlu aileleri Yeşil Vadi’yi ele geçirmek için İskenderiye’nin en büyük devlet memuru olan Daver Bey’in kızı Leyla’yı (Müjde Ar) almak için kıyasıya bir mücadeleye girerler.

Daver Bey, Leyla’yı Seferoğullarına vermeye karar verir. Bu durumda Tellioğulları daha büyük bir torpil için evin uşağı olan Şaban’ı (Kemal Sunal) Kahire sarayının en hatırı sayılır ve heybetli paşası olan Tosun Paşa olarak tanıtırlar.

Tosun Paşa kılığındaki Şaban Tellioğlu Ailesinin en büyük oğlu Lütfü’nün (Şener Şen) yakın arkadaşı gibi davranıp, Yeşil Vadi ve Daver Bey’in kızı Leyla’yı Tellioğullarına kazandıracağına Leyla’ya kendisi aşık olur ve herşeyi eline yüzüne bulaştırır.

Sonuçta işler Arap saçına döner ve gerçek Tosun Paşa, Kahire sarayından çıkar, gelir. Gerçek Tosun Paşa, Yeşil Vadiye el koyar ve Daver Bey’in kızını da alır.

Neticede bu olaydan ötürü kellelerini bile zor kurtaran Tellioğulları hayatta kaldıklarına bile şükreder bir hale gelirler. Herkesin gözünde suçlu Şaban olur. Halbuki Lütfü kendi kazdığı kuyuya düşmüş, esas Tosun Paşa’nın varlığını bir an için unutmuştur.

YORUM YOK

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?