Kılıçdaroğlu: Aklım fikrim hiçbir zaman parada olmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaşıkçı cinayeti ile ilgili yaptığı açıklamalarını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Gelip bizim ülkemizde cinayet işleyecek, insan öldürecek, elini kolunu sallayarak yurt dışına çıkacak. Ben soru soracağım ‘Niye serbest bıraktın?’ diye, o dönüp bana diyecek ki ‘Kılıçdaroğlu’nun aklı fikri parada.’ Ne ilgisi var? Hala aynı soruyu soruyorum. Cinayet işleyen katilleri siz hangi gerekçeyle tutuklamadınız ve onların yurt dışına çıkışına izin verdiniz? Bu sorunun yanıtını bekliyorum” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde düzenlenen “Türkiye’de Gençlik ve Siyaset” konulu konferans öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kaşıkçı cinayeti ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt veren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Aklım fikrim asla, hiçbir zaman, hayatımın hiçbir döneminde parada olmadı. Ben kendisine ilkokulda okuyan bir öğrencinin anlayabileceği düzeyde bir soru sordum. Kaşıkçı cinayetinin işlendiği biliniyordu, üstelik cinayetin işlendiği saatten 3,5 saat sonra istihbarat örgütü, emniyet, Cumhurbaşkanlığı bunları biliyordu. Benim sorduğum soru şu; ki ses kayıtlarının da olduğu iddia ediliyor, cinayeti işleyenler ellerini kollarını sallayarak Türkiye’ye geldiler. Cinayeti işlediler, cinayetten sonra ellerini kollarını sallayarak yurt dışına çıktılar, niçin siz bunların yurt dışına çıkışına izin verdiniz? Eğer cinayeti işleyenler yurt dışına ellerini kollarını sallayarak çıkıyorsa, bunun bir gerekçesinin olması lazım. Ben bu soruyu sormayacak mıyım? Cinayeti işleyenleri neden serbest bıraktın? Yurt dışına çıkışına neden izin verdin?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde düzenlenen "Türkiye'de Gençlik ve Siyaset" konulu konferans öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. FOTOĞRAFLAR:AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde düzenlenen “Türkiye’de Gençlik ve Siyaset” konulu konferans öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. FOTOĞRAFLAR:AA

“KATİLLER ELLERİNİ KOLLARINI SALLAYARAK UÇAKLARINA BİNİP GİTTİLER”

Kılıçdaroğlu, Viyana Sözleşmesi’ne göre konsolosun dokunulmazlığının olmadığını belirterek, “Gelip bizim ülkemizde cinayet işleyecek, insan öldürecek, elini kolunu sallayarak yurt dışına çıkacak. Ben soru soracağım ‘Niye serbest bıraktın?’ diye, o dönüp bana diyecek ki ‘Kılıçdaroğlu’nun aklı fikri parada.’ Ne ilgisi var? Hala aynı soruyu soruyorum. Cinayet işleyen katilleri siz hangi gerekçeyle tutuklamadınız ve onların yurt dışına çıkışına izin verdiniz? Bu sorunun yanıtını bekliyorum. Çok net, çok açık bir soru soruyorum. Katiller geldiler, ellerini kollarını sallayarak cinayeti işlediler, yine ellerini kollarını sallayarak uçaklarına binip gittiler. Niçin, hangi gerekçeyle izin verdiniz? Ben bunu soruyorum.” diye konuştu.

AA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?