Kılıçdaroğlu, kendisine hakaret eden genç kıza mektup yazdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine sosyal medya üzerinden hakaret eden ve avukatlarının başvurusu üzerine hakkında soruşturma başlatılan genç kıza mektup yazdı. Kılıçdaroğlu mektubunda “Paylaşımın içeriği hakaret olsa dahi hiçbir çocuğumuzun hâkim karşısında yargılanmasına gönlüm razı olmaz” diyerek, şikayetten vazgeçtiklerini ifade etti. 

Kılıçdaroğlu, kendisine hakaret eden genç kıza mektup yazdı

CHP Bingöl Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret eden genç kıza yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaştı.

“SİYASETİN AMACI…”

Paylaşıma göre; Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret eden genç kıza yazdığı mektup şöyle:

Sevgili H..  Facebook sayfandan bana hakaret ettiğin iddiasıyla hakkında Ankara Çocuk Mahkemesi’nde ceza davası açıldığını öğrendim. Sosyal medya hesaplarından yapılan hakaretlere ilişkin, avukatlarımın şikâyet dilekçeleri üzerine soruşturma yürütülmekte ve davalar açılmaktadır.

Hakaret edenlerin kimlikleri soruşturma sonunda ortaya çıkmaktadır. Olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğun anlaşılıyor. Siyasal düşüncen, inancın ne olursa olsun, sen ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç bir arkadaşımızsın.

Siyasetin amacı ve bizim varlık sebebimiz, sizlere, sizinle birlikte daha özgür, daha aydınlık bir Türkiye hazırlamak olmalıdır.

“ŞİKAYETTEN VAZGEÇMELERİNİ İSTEDİM”

Bu nedenle paylaşımın içeriği hakaret olsa dahi hiçbir çocuğumuzun hâkim karşısında yargılanmasına gönlüm razı olmaz. Şüphesiz yargı kararı olmadan senin bu suçu işlediğini peşinen ifade etmem evrensel hukuka ve vicdana aykırıdır.

Ancak suç tarihinde yaşı küçük bir evladımızın soruşturma sonunda ulaşılan delillere göre hâkim karşısına çıkıp kendini savunmak zorunda kalması dahi gönlümün kabul edebileceği bir husus değildir. Avukatlarıma talimat verip derhal şikâyetten vazgeçmelerini istedim.

“KUTUPLAŞMANIN OLMADIĞI BİR ÜLKE…”

Sizlere, kutuplaşmanın olmadığı, barışın, kardeşliğin hâkim olduğu, uzlaşma dili ve kültürünün yerleştiği bir ülke teslim edebilirsek gönül rahatlığı içerisinde görevimizi yaptığımızı düşünebileceğim.

Sana ve ailene en samimi selam ve saygılarımı sunuyor, sevdiklerinle mutlu bir gelecek diliyorum.”

Kılıçdaroğlu, Musa Anter'in oğlu Dicle Anter ile görüştü İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu, Musa Anter’in oğlu Dicle Anter ile görüştü MHP'li Başkan, Kılıçdaroğlu'nu hedef gösterdi İlginizi Çekebilir MHP’li Başkan, Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterdi

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?