Kızıl Atmaca’lı Keegans Türk yürüyüşünde

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, New York’ta 31’inci Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’ne katıldı. Bakan Bozdağ, törenler sırasında Kızılderili Kızıl Atmaca kabilesinden Keegans adlı bir çocuğa sevgi gösterisinde bulundu.

Atatürk Okulu öğrencileri törende Atatürk portresini taşırlarken, Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü Madison Caddesi’nde yürüyüş yaptı. Bekir Bozdağ, Türklere hitaben, “Amerika’da ve başka ülkelerde yaşayan ve bu ülkelerin vatandaşı olan insanlarımızın siyasette aktif rol oynamalarını gönülden arzu ediyoruz. Bugün bizim Washington’da, Temsilciler Meclisi’nde, Senato’da neden bir vatandaşımız yok? Bunu kendimize sormamız ve bunun için çalışmamız lazım” dedi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da konuşmasında, “İnşallah en geç 10 yıl içerisinde birkaç tane Temsilciler Meclisi üyesinin Türk olabilmesini arzu ediyoruz, sizin bu güce sahip olduğunuza inanıyoruz, çalışınca herşey olur” dedi.

Mason locasından cami

Bozdağ, ABD seyahatinin son gününde eskiden mason locası olan bir camiyi ziyaret etti. Bozdağ, New Jersey eyaletinin Bergen şehrinde Türk-Amerikan toplumu tarafından satın alınarak cami ve kültür merkezine çevrilen binayı gezdi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?