50.9 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerGündemKızını depremden 5 gün önce aldıkları dairede yitiren annenin isyanı

Kızını depremden 5 gün önce aldıkları dairede yitiren annenin isyanı

Özel bir bankanın çağrı merkezinde çalışan Şeyma Şimşek, depremde Onikişubat ilçesi Şazi Bey Mahallesi’nde bulunan 7 katlı Sabır Apartmanı’nın enkazı altında can verdi.

Şimşek’in annesi Nalan Şimşek, depremden 5 gün önce aldıkları daireye kızının 4 Şubat’ta taşındığını belirtti.

Kızıyla son kez bu evden görüntülü konuştuğunu anlatan Şimşek, deprem olunca Hatay’dan Kahramanmaraş’a geldiklerini ve apartmanı yerle bir bulduklarını ifade etti.

Arama kurtarma ekiplerine teşekkür eden Şimşek, “Bütün dünya devletlerine, Türkiye’me teşekkür ederim. Bizimle yandılar bizimle ağladılar. O ekiplerin biri geldi biri gitti. Şeyma sağ diye duyum aldılar. Ben de duydum. Sen ‘Şeyma mısın?’ diye seslendiler. Yavrum, ‘Evet’ diye bağırdı ama yavrumu 6 gün sonra enkazdan çıkardılar.” dedi.

Evi bir emlakçı vasıtasıyla aldıklarını anlatan Şimşek, “Meğer kızıma mezar almışız. O müteahhide hakkımı helal etmiyorum. Onu asla affetmiyorum. Ellerim yakasında.” ifadelerini kullandı.

Adaletin tecelli etmesini istediğini vurgulayan Şimşek, “Devletimize de sesleniyorum; bizim arkamızda dursun. Bu müteahhitten hakkımızı alsınlar.” diye konuştu.

Sabır Apartmanı’nın müteahhidi E.Ö, İstanbul’da 16 Şubat’ta gözaltına alınmış ve çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın