Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının bozulması, Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır? Kızlık zarının bozulduğu ya da bozulmadığı anlaşılabilir mi?

Günümüz yıkılmaz tabuları arasında yer alan kızlık zarı, bazı durumlarda kızların yaşamış olduğu bir takım travmatik olaylar sonucunda ya da kazalar sebebiyle yanlışlıkla ve istenmeden bozulabilmektedir.

Bazen de kızlık zarının esnek bir yapıya sahip olması sebebiyle ilk cinsel deneyim sonucunda yırtılma söz konusu olmadığından birçok töre cinayetlerinde haksız yere birçok genç kız infaz edilmiştir.

Uzmanlar çok esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının doğumda bile bozulmadığının altını çizerek belirtmekteler.

kizlik-zari-bozulmasi

Peki kızlık zarının bozulduğu ya da bozulmadığı anlaşılabilir mi?

Kızlık zarı çok ekşi yenirse bozulur ya da adet döneminde koyu renkli bir renk gelmiş ise kızlık zarı bozulmuştur gibi pek çok yanlış inanışta söz konusu olmaktadır, ancak tüm bunların hiçbir gerçeklik payı olmadığı gibi kızlık zarının bozulduğu yalnızca jinekolog tarafından yapılan muayene ile anlaşılmaktadır.

Başka türlü kızlık zarının bozulduğu ya da bozulmadığı kesinlikle anlaşılmaz. Vajinanın 2-3 cm içerisinde yer alan kızlık zarı,sürtünme yada çarpmalar sebebiyle bozulmamaktadır.

Eğer ki ilk cinsel deneyimde herhangi bir kanam söz konusu olmaz ise kızlık zarının esnek bir yapıda olduğu ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.

Kızlık zarı bir takım cerrahi işlemler ile tamir edilebilir ya da yeniden dikilebilir. Kızlık zarının bozulması tedavisi kızlık zarı dikimi ile gerçekleşir, ancak bu yöntemle kısa sürede kızlık zarı geri bozulabilmektedir.

Tercihler doğrultusunda uzman hekimler yapay kızlık zarı ameliyatı yapmakta ve böylece kızlık zarı daha önceden bozulmuş olmasına rağmen ilişki esnasında kanama gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Bu cerrahi işlemler sonucunda kızlık zarının daha önceden bozulduğu hekimlerden başka kimse tarafından anlaşılmamaktadır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?