Kobe Bryant Türkiye’ye gidiyor

NBA’in en önemli yıldız oyuncularından Kobe Bryant, bir dizi etkinliğe katılmak için 25 Eylül Pazar günü İstanbul’a gelecek.

Kobe Bryant’ın, Nike firmasının düzenlediği organizasyon çerçevesinde İstanbul’da geleceği duyurulurken, genç basketbol severlerle bir araya geleceği belirtilen yıldız oyuncunun, ayrıca 3’e 3’lük takımlar halinde gerçekleştirilecek (Sahayı Ele Geçir) adlı basketbol turnuvasında finale yükselen iki takımın antrenörlüğünü yapacağı bildirildi.

Ziyaret sırasında, Nike ve Kobe Bryant tarafından 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası sırasında Türkiye’nin çeşitli illerinde açılmış olan 10 basketbol sahasına, yenilenen iki sahayı daha ekleyeceği, yenilenen sahaların resmi açılışını yapacak olan yıldız oyuncunun daha sonra basketbol severlerle bir sohbet toplantısı düzenleyeceği kaydedildi.

(Sahayı Ele Geçir) turnuvasına hem kadın hem erkek basketbol takımlarının katılabileceği, turnuvaya katılacak takımların 15-17 yaş ve 18-30 yaş arası olmak üzere iki kategoride yarışacağı, takımların 4 kişiden oluşacağı belirtildi.

Turnuva için kayıtların 21 Eylül tarihine kadar, ” http://www.facebook.com/nikebasketballturkiye ” adresinden yapılabileceği açıklandı. (Milliyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?