LA Lakers’lı NBA yıldızı, Türkiye’de gördüğü ilgiden şaşkın olduğunu belirtip, “Tahminimden harika bir ülke ile karşılaştım. Beşiktaş’ın teklifini hala düşünüyorum, aceleye gerek yok. Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu çok başarılı” dedi.

İstanbul’dan Kobe Bryant geçti… Los Angeles Lakers’lı ünlü yıldız, Türkiye’de gördüğü ilgiden çok memnun ama bir o derece de şaşkın olduğunu söyledi. Spor giyim markası Nike organizasyonuyla İstanbul’a gelen ve bulunduğu süre boyunca basketbol dolu günler geçiren Bryant, “Bu kadar ilgi görmekten dolayı şaşkınım. Çok güzel günler geçiriyorum. Zaten gelmeden önce de Türkiye hakkında hep güzel şeyler duydum. Buranın çok harika olduğunu söylüyorlardı. Şunu itiraf edeyim ki tahminlerimden daha harika bir ülkeyle karşılaştım” diye konuştu. Kobe Bryant’ın açıklamaları şöyle:

‘Sırrım kendimi işime adamam’

“Bugünkü yerlere gelmemdeki kilit nokta kendimi bu işe adamamdır. Bu işi yapıyorsanız her gün hayatınızın her adımında bu işe bağlı olmalısınız. Sürekli konsantre olmalısınız. Daha çok küçükken ve İtalya’da yaşarken hep bir gün NBA’de oynamayı hayal ediyordum. Birçok arkadaşım da biraz fazla yüksek hayaller kurduğumu düşünüyordu. Oralara ulaşamayacağımı söylüyordu. Bunlar kesinlikle beni çok motive etti. Ama tabii bunların yanı sıra sizin de bu işe gönül verip, sabırla her gün üstünde durmanız lazım. Sürekli daha iyi olana kadar antrenman ve kritik yaptım ve şimdi buradayım.”

‘Beşiktaş’ı hala düşünüyorum’

“Sezonun başlamaması nedeniyle antrenmanlarıma her zaman olduğu gibi devam ediyor. Beşiktaş’tan teklif aldığım doğru. Ancak bu konuda karar vermek için acele etmiyorum. Daha başka takımlardan da teklifler var. Şu an buradayım ve diğer Avrupa ülkelerine
gidiyorum. Geziyorum, görüyorum ve dediğim gibi acelem yok. Açıkçası İstanbul’a geldiğimden beri basketbola ve bize olan sevgiyi, desteği gördükten sonra duruma bakacağız. Burada çok güzel zaman geçiriyorum. Daha önce hiç gelmediğim bir ülkeyle ve Türk insanıyla bir araya geldim.”

‘Mehmet ve Hido çok iyi’

“Mehmet Okur’a karşı birçok kez mücadele ettim. Play-Off’larda 3 yıl üst üste karşılıklı oynadık. Kendisi arkadaşımdır. Hidayet Türkoğlu ile de 2009’daki finallerde oynadım. Onu da iyi tanıyorum. İkisiyle de aram çok iyi. Her ikisinin performansları çok iyi. Karşılıklı oynadığımız her seferde bizi çok zorluyorlar. Bence Enes Kanter, NBA’de çok başarılı olacak. Bunu söylememin nedeni Enes’in içinde istek var, pes etmiyor. Çok mücadeleci. NBA’de başarılı olmak istiyorsanız bu özelliklere sahip olmalısınız. Sert ve mücadeleci olmalısınız. Enes de böyle biri.”

‘Artık Galatasaraylıyım’

“Futbol oynamayı çok seviyorum. Belki kariyerim bittiği zaman iddiası olmayan bir ekipte futbol oynayabilirim. Bu işin şakası tabi… Profesyonel seviyede oynamak için 15-20 yılınızı o işe vermeniz  gerekiyor. Vücudumun buna dayanabileceğini düşünmüyorum. Galatasaraylılar beni çok iyi karşıladılar. Artık Galatasaraylıyım. Antrenmanda maç yaptık. Kalecilik de yaptım ve bütün golleri yedim. Dünkü antrenmandan sonra eminim ki Galatasaray beni kaleci olarak istemez. Yoksa kaleye gelen her top gol olur. Ayrıca Galatasaray’ın harika bir stadı var. Hayatımda gördüğüm en iyi statlardan biriydi.”

‘Basketbol oynamaya devam’

“Genç oyunculara şunu söylemek istiyorum; eğer bir işi yapacaksanız onu en iyi şekilde yapmaya çalışın. Tembel olmayın. İşin kolayına kaçmayın. Her şeyinizi o iş için verin ve o işte en iyisi olmaya çalışın. 3 yaşımdan beri basketbol oynamanın hayalini kurdum. O yüzden uzun yıllar bunu sürdürmeyi düşünüyorum. Küçükken bana başarılı olamayacağımı söyleyenlerle tabii ki konuşmuyorum. Sana ‘sen yapamazsın’ diyenler zaten senin arkadaşın olamaz. Ama onlar da bu sözleriyle beni iyi motive ettiler.”

Gençlerle çalıştı

Nike’ın davetlisi olarak geldiği İstanbul’da antrenmanlarını aksatmayan Kobe Bryant dün Anadolu Efes’in tesislerinde kulübün altyapı oyuncularıyla birlikte çalıştı. Yıldız oyuncu, Anadolu Efes altyapı antrenörleri ile birlikte sporculara kişisel gelişim egzersizleri yaptırdı ve tecrübelerini aktardı. Bireysel becerilerini geliştirme konusunda sporculara ilgili egzersizleri birebir göstererek onlarla yakından ilgilenen Bryant, daha sonra savunma ve hücum temalarını ayrı ayrı yine birebir şekilde oyunculara gösterdi. Efesli oyuncular, idmanın ardından Kobe ile hatıra fotoğrafı çektirirken, kulübün Sportif Direktörü Alper Yılmaz da ünlü oyuncuya içinde Lacivert-Beyazlı ekibin hatıra eşyalarından oluşan küçük bir hediye verdi.

İtalyanlar bastırıyor

Beşiktaş’ın gündeminde bulunan Kobe Bryant’a transfer teklifleri yağmaya devam ediyor. Los Angeles Lakers’lı yıldızdan NBA’deki lokavt süresince yararlanmak isteyen Virtus Bologna’nın daha önce 6.7 milyon Dolar’lık teklif yaptığı ünlü oyuncuya İtalya’da forma giymesi konusunda ısrarcı olduğu kaydedildi. İtalyan ekibi, Bryant’a sunduğu 4 farklı opsiyona göre; Kobe, 1 aylık kontrat karşılığında 1.3 milyon Dolar, 2 aylık sözleşme için 2 milyon Dolar veya sadece 1 maç forma giymesi karşılığında 900 bin Dolar ödemeyi taahhüt ediyor. (FANATIK)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?