Köpek, diyabetli sahibinin parmağını yedi

Los Angeles’ta bir köpek, şeker hastası sahibinin ayağının kesilmesine yol açtı. Şeker hastası olduğu için hissizleşen kadının parmağını yiyen köpek, sahibinin ayağına enfeksiyon bulaştırdı. Doktorlar, ameliyatla kadının bacağını kesti.

Amerika’da bir köpek, şeker hastası sahibinin bacağının kesilmesine yol açtı. Şeker hastası olduğu için hissizleşen kadının ayağını köpeği, gece yalamaya başladı. Jack Russell terrier cinsi köpek, bir süre sonra ayağındaki yaranın bulunduğu parmağı yemeye başladı. Hem gece hem de ayağının hissizleşmesi sebebiyle 48 yaşındaki kadın bir şey hissetmedi.

Sabah kalktığında ayak parmağının olmadığını ve ayağının kanadığını gören kadın hastaneye gitti. Ayağının enfeksiyon kapması sebebiyle acil olarak ameliyat edilen kadının bacağı kesildi. Los Angeles’taki Valley Presbyterian Hastanesi doktorlarından Dr Lee C Rogers, sinir hastalığına sahip diyabet hastalarının yaralarını ve ayaklarını evde besledikleri köpeklerden uzak tutmaları gerektiğini söyledi. Köpeklerin ayaklarından geçen enfeksiyonun ölümle bile sonuçlanabileceğini kaydetti. Bu olağan dışı durum, Amerikan Podiatric Medical Association dergisinde yayınlandı.

AA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?