Kraliyet Ailesi koleksiyonuna Kate de katıldı

Dünyaca ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’daki İngiliz Kraliyet Ailesi üyeleri koleksiyonuna, Prens William’ın eşi, Cambridge Düşesi Kate de katıldı.

Düşes’in balmumu heykeli, Kasım 2010’da Kate’in William’la nişanlarının açıklandığı sırada giydiği koyu mavi Issa elbisenin bir kopyasını giyiyor. Heykelin elinde de bir zamanlar Prenses Diana’nın taktığı safir ve pırlanta taşlarla bezeli nişan yüzüğünün bir benzeri var.

Londra’da bulunan Madame Tussauds Müzesi Sözcüsü Liz Edwards, AFP’ye yaptığı açıklamada, “Bu sahne tarihi bir andı. Müzemize gelen insanlar bunu görmek istiyordu” dedi.

Daha önce müzenin Kraliyet Odası’nda heykeli bulunan Prens William için de Kate’in yanında yeni bir heykel yapıldı. William’ın yeni heykeli, İngiltere’nin iki ünlü terzisi Gieves ve Hawkes’un elinden çıkma bir takım elbise giyiyor.

NEW YORK VE AMSTERDAM’DA DA VAR
New York’taki ve Amsterdam’daki Madame Tussauds müzelerine de Kate ve William’ın heykelleri konuldu. New York’taki Kate, Alexander McQueen imzasını taşıyan, Amsterdam’daki Kate ise Temperley London’ın elinden çıkma dantelli bir elbisenin kopyasını giyiyor.

Dört ayda tamamlanan her iki heykel de 150 bin Euro’ya mal oldu.

“HERKES SAÇLARINI MERAK EDİYOR”
Kate heykellerinin parlak saçlarıyla dikkat çektiğini belirtenEdwards, “Herkes Kate’in saçlarını merak ediyor, heykelin saçlarına dokunmak istiyor. Kabul edelim, saçları muhteşem” dedi.

Heykelleri aslında Kate ve William evlenmeden önce hazırlamayı planladıklarını da ifade eden Edwards, “Ama maalesef olmadı çünkü çok meşgullerdi. O zamandan bu yana da başka işleri vardı, fırsat olmadı” diye konuştu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?