Kullanıcılara ‘İnternet için nelerden vazgeçersiniz?’ diye soruldu… İşte yanıtları

İnternetinizin kesilmemesi için nelerden vazgeçmeye razı olursunuz? ABD’li araştırmacılar G–20 ülkelerindeki internet kullanıcılarına yönelttikleri bu soru karşısında çarpıcı bir sonuçla karşılaştı.

Boston Consulting Group tarafından yapılan araştırmada, her ülkeden bin internet kullanıcısıyla görüşmeler gerçekleştirildi. Araştırmacılar, 2016 yılında internetin G-20 ülkelerindeki gayrı safi yurt içi hasılanın yüzde 5.2’sine ulaşacağı tahmininden yola çıktı.

Araştırmanın sonuç raporuna göre, internet kullanıcılarının internetlerinin kesilmemesi için vazgeçebilecekleri şeyler listesinde seks, alkol, duş ve çikolata gibi maddeler yer alıyor.

Araştırma, katılımcıların yüzde 21’inin seksten, yüzde 73’ünün alkolden, yüzde 69’unun kahveden, yüzde 77’sinin ise çikolatadan vazgeçebileceğini gösteriyor.

Türkiye’den ankete katılanların verdikleri yanıtlar ise şöyle:

-Yüzde 82 uydu navigasyon cihazı,
-Yüzde 74 alkol,
-Yüzde 71 fast-food,
-Yüzde 66 çikolata,
-Yüzde 65 kahve,
-Yüzde 59 spor yapmak,
-Yüzde 32 araba,
-Yüzde 23 seks,
-Yüzde 19 ise duş yapmak.

Bununla birlikte Türkiye’deki internet kullanıcıları internete toplamda 217 dolar öderken, internetin maliyetini 540 dolar olarak algılıyor.

ABD’de ise rakamlar çok daha yüksek. Kullanıcılar internete 472 dolar öderken, internetin maliyetini 3 bin dolar olarak algılıyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?