46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaAlaturka OnlineKültürel Etkinlikler

Kültürel Etkinlikler

kulturel etkinlikler

Gurbette olmanın en kötü yani istediğiniz bir çok kültürel aktiviteye katılamıyorsunuz. Kültürel Etkinlikler. Mahmut Özdamar yazdı.

Kültürel Etkinlikler

Gurbette olmanın en kötü yani istediğiniz bir çok kültürel aktiviteye katılamıyorsunuz. Olan aktiviteler de nerede ise yok denilecek kadar az veya size çok uzakta oluyor.

Ama bir gerçeği de itiraf etmek gerekir ki kültürel eksikliğinin en büyük nedeni katılımın çok düşük olması.

Belki New York’lular bu konuda biz Jersey’ lilerden daha şanslılar. Özellikle South Jersey’de düzenlenen kültürel aktiviteler yok denecek kadar az olmasına rağmen malesef bu aktivitelere katılım da çok az oluyor.

Toplumun kalite ve eğitimi, yaptığı kültürel aktiviteler ile toplum içinden çıkan sanatçılar ile ölçülür. Bundan dolayı toplum olarak kültürel aktivitelere karşı daha duyarlı olmalıyız ki, olan aktivitelerin sayısı daha da artsın.

Türk-Amerikan Giresunlular Derneği’nin 7 Aralık 2013 yılında Perth Amboy, NJ’de 6.sını düzenelecek olduğu Müzik ve Kültür Şöleni South Jersey’de yaşayanlar için belki de yılın son kültürel aktivitesi diyebiliriz.

Gazeteniz Alaturka Online‘ın da katılacak olduğu bu kültürel şölen için Türk Amerikan Giresunlular Dernek Başkanı Sayın Cevdet Özdemir, tüm halkımızı beklediğini, gelenlerin de hoş ve eğlenceli bir vakit geçireceklerine inandığını söyledi.

Bunca paralar harcanıp, Türkiye’den onca sanatçının buraya getirildiği bu kültürel şölene katılarak, derneğin hem bu çalışmasını ödüllendirmek, hemde yapılan aktivitenin daha büyüğünün düşünülmesinin de teşviğini yapmalıyız.

Artık basit gerekçelerini bir kenara bırakalım.

Biz bir olduğumuzda, diri olduğumuzda, yek vücut olduğumuzda Amerika’da sesimizi her yere duyurabiliriz. Olan her aktiviteye çok güçlü katılım sağlamalıyız ki,bu toplumun kültürel,sanatsal ve eğitim kalitesi yükselsin.

Elbet Amerika’da hayat kolay değil. Elbet çalışma şartları ağır. Ama söz konusu Türkiye ise gerisi teferruat olsun. Söz konusu kültürümüz ise gerisi teferruat olsun.

Çünkü biz meydanlarda oldukça bu vatan bu meydanlarda olacak. Biz haykırdıkça sesimiz duvarları aşacak..

Ondan hepimiz gelin 7 Aralık’da Perth Amboy’da düzenlenecek Geleneksel Müzik ve Kültür Şöleninde bir araya gelelim…

Yapılan çalışmaları karşılıksız bırakmayalım..

Mahmut Özdamar / Pennsylvania 

[email protected]

6. Geleneksel Müzik ve Kültür Şöleni etkinlik bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mahmut Özdamar
Mahmut Özdamar
Mahmut Özdamar, Pennsylvania

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,400BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın