LA Lakers, Chris Kaman ile Anlaştı

Los Angeles Lakers yeni center’ını buldu; Chris Kaman.

Geçtimiz yılın başında New Orleans Hornets takımından Dallas Mavericks takımına transfer olan ve ligler bittiğinde serbest kalan Kaman, LA Lakers ile anlaştı. Lakers ile anlaştığını kişisel twitter hesabından duyuran veteran oyuncu, daha önce formasını giydiği Clippers’a gönderme yaparak; “Aynı şehirde, ve aynı stadda bu sefer Los Angeles’ın diğer takımında oynamak çok tuhaf, fakat bir o kadar da heyecan verici olacak” şeklinde konuştu.

 

Kaman

 

 

Kariyer averajı, 11.8 sayı, 8.0 rebound, ve 1.4 blok olan Kaman, Dwight Howard kadar etkili bir performans sergilemese de pota altındaki hırslı oyunu ile dikkat çekiyor. Bu hırslı oyunu neticesinde de 2010 yılında All-Star olan Kaman, defansif ve takım oyununa katkı özellikleri ile NBA’deki özel oyunculardan bir tanesi durumunda.

Kadrosunda hala center bölgesi için Pau Gasol’u bulunduran Lakers, Kaman’ı ilk 5 kullanmak zorunda değil. Fakat geçen sene Gasol’u forvet mevkiine kaydırıp Dwight ile birlikte oynatan yönetim, Kaman-Gasol ikilisi için de, yeri geldiğinde aynı formülü uygulayabilir.

31 yasındaki Kaman, NBA’in tarihe geçen 2003 draftlerinde 3. draft Carmelo Anthony, 4. draft Chris Bosh, ve 5. draft Dwyane Wade arkasından 6. draft olarak göze batmıştı.

 

 

Burak Yarkent

Alaturka Online/ Los Angeles, CA

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?