LA Times ile Chicago Tribune ‘ü almaktan vazgeçtiler

koch la times

 Koch kardeşler, bir süredir ilgilendikleri LA Times ile Chicago Tribune ‘ü almaktan vazgeçtiklerini duyurdu.

ABD siyasetinin ve iş dünyasının etkili isimlerinden Koch kardeşler, bir süredir ilgilendikleri Tribune Şirketi’ni almaktan vaz geçtiklerini duyurdu.

Koch Sanayi sözcüsü Michael Calderone, içinde ABD’nin ve dünyanın tanınmış gazetelerinden Los Angeles (LA) Times ile Chicago Tribune gibi çok sayıda kurum ile tv kanalları ve dergyi barındıran Tribune Şirketi’ni almaktan vazgeçtikleri haberini doğruladı. Koch kardeşlerin Tribune Şirketini almaktan vazgeçtiğini ilk olarak Daily Caller adlı internet sitesi duyurdu. Sözcü Calderone, firmalarının bir süredir Tribune Şirketi ile ilgilendiğini doğrulayarak, “Daily Caller da çıkan haber doğrudur.” dedi.

Milyarder Koch kardeşler, Cumhuriyetçi Parti taraftarlığı ile siyaset arenasında etkili isimler arasında yer alıyor. Koch kardeşlerin bir süredir almak için pazarlık yürüttüğü Tribune Şirketi ise LA Times, Chicago Tribune, Baltimore gibi liberal çizgide yayın yapan gazeteleri bünyesinde barındırıyor. Koch kardeşlerin Tribune Şirketi’ni alma ihtimali ABD basınında geniş yankı uyandırmıştı. Ülkedeki liberal ile muhafazakar medya arasındaki dengeleri ciddi oranda etkileyebilecek bu pazarlığın sonucu merakla bekleniyordu.

Daily Caller web sitesinin haberine göre Koch kardeşleri liberallerin kalelerinden olan Tribune Şirketi’ni almaktan vazgeçiren neden bu firmanın bütçesinin kötü olması. (CİHAN)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?