Las Vegas Cirque du Soleil “Ka” da korkunç ölüm

Las Vegas Cirque du Soleil “Ka” da korkunç ölüm. 15 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi.

Dünyaca ünlü Cirque du Soleil’in akrobatlarından Sarah Guyard Guillot, Las Vegas kentindeki “Ka” gösterisi sırasında 15 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi.

Cirque du Soleil acrobat dies during Las Vegas show

Görgü tanıkları, Las Vegas’taki MGM Grand Oteli’nde sahnelenen “Ka” gösterisi sırasında 31 yaşındaki Sarah Guyard Guillot’ın belindeki güvenlik kemerine bağlı bir telle yukarı çekildiği sırada henüz anlaşılamayan bir nedenle kemerinden sıyrılıp yere çakıldığını söyledi.

Sarah Guyard Guillot’in düşüşünü gösterinin bir parçası sanan izleyicilerin, önce tepki vermediği, diğer akrobatların çığlıkları üzerine olayın farkına vardıkları öğrenildi.

Sarah_Guillot-Guyard

30 YILDIR İLK KEZ

Cirque du Soleil’in kurucusu Guy Laliberte, sirkin 30 yıllık tarihinde ilk kez bir gösteri sırasında meydana gelen kazada Sarah Guyard Guillo’ın yaşamını yitirmesinden büyük üzüntü duyduklarını açıkladı.

 

Laliberte, 8 ve 5 yaşlarında iki çocuk annesi Sarah Guyard Guillot’ın 20 yıldan uzun süredir akrobasiyle uğraştığını ve 2006’dan bu yana da Ka gösterisinde rol aldığını söyledi. Kazanın ardından Ka gösterileri süresiz olarak iptal edildi. (AA)

Cirque du Soleil KA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?