Las Vegas’ta silahlı saldırı

Las Vegas Silahli Saldiri (1)

Las Vegas’ta silahlı saldırı. Konser alanına Amerikan vatandaşı Paddock tarafından düzenlenen silahlı saldırıda ölü sayısı 59’a yükseldi.

Saldırganın olay sırasında kullandığı otel odasında 16 otomatik tüfek, evinde 18 silah ve binlerce mermi, aracında ise amonyum nitrat bulundu

ABD’nin Nevada eyaletine bağlı Las Vegas kentindeki silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 59’a yükseldi.

Las Vegas Şerifi Joe Lombardo, kentte müzik festivali yapılan alana yönelik silahlı saldırı ile ilgili son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Ölü sayısının 59’a yükseldiğini belirten Lombardo, yaralı sayısının ise 527 olduğunu duyurdu.

Saldırganın olay sırasında kullandığı otel odasında 16 otomatik tüfek bulunduğunu aktaran Lombardo, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) gün içinde saldırgan Stephen Paddock’un evine girdiğini bildirdi. Şerif, evdeki aramalarda 18 silah ve binlerce merminin yanı sıra saldırganın aracında amonyum nitrat bulunduğu bilgisini verdi.

Ayrıca, olayın yaşandığı Las Vegas’ın Clark ilçesinde olağanüstü hal ilan edildi.

– Saldırganın babası FBI’ın “en çok arananlar” listesinde

Öte yandan, saldırganın babası Benjamin Hoskin Paddock’un FBI’ın “en çok arananlar” listesinde olduğu ortaya çıktı.

Amerikan medyasının paylaştığı 1969 yılına ait ilanda, Benjamin Hoskin Paddock’un FBI’ın en çok arananlar listesinde yer aldığı ifade ediliyor. FBI, banka soygunculuğu, araç hırsızlığı ve silah taşıma gibi suçlardan aranan baba Paddock’u “psikopat”, “silahlı ve tehlikeli” olarak niteliyor.

Stephen Paddock’un saldırıyı düzenleme nedenine ilişkin soruşturma sürüyor.

ABD’nin Las Vegas kentinde dün gece Stephen Paddock adlı Amerikan vatandaşı tarafından bir konser alanındaki katılımcılara yolun karşısındaki otelden silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda en az 58 kişinin hayatını kaybettiği, 500’den fazla kişinin yaralandığı duyurulmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, çarşamba günü kente gideceğini belirtmiş ve ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdiğini açıklamıştı.

Las Vegas’ta silahlı saldırı. Saldırıda en az 58 kişi öldü, 515 kişi yaralandı. Polis, bir şüphelinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Las Vegas Şerifi Joe Lombardo, dün gece yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının en az 58, yaralananların ise en az 515 olduğunu açıkladı.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilisi ise saldırganın DEAŞ’la bağlantılı olduğu iddiasını reddetti. ABD’nin Las Vegas kentinde dün gece Stephen Paddock adlı Amerikan vatandaşı bir konser alanındaki katılımcıların üzerine yolun karşısındaki Mandalay Bay Oteli’nin 32. katından silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda en az 58 kişi hayatını kaybederken, 500’den fazla kişi de yaralanmıştı.

Las Vegas’ta silahlı saldırı

Las Vegas Şerifi Lombardo, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının en az 58, yaralananların ise en az 515 olduğunu açıkladı
– FBI yetkilisi ise saldırganın DEAŞ ile bağlantılı olduğu iddialarını reddetti

Las Vegas Şerifi Joe Lombardo, dün gece yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının en az 58, yaralananların ise en az 515 olduğunu açıkladı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilisi ise saldırganın DEAŞ’la bağlantılı olduğu iddiasını reddetti.

Saldırıyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Las Vegas Şerifi Lombardo, saldırıda ölenlerin sayısının en az 58 olduğunu belirtti.

Olaylar ilgili soruşturmanın titizlikle sürdüğünü vurgulayan Lombardo, yaralıların sayısının ise 515 olduğunu ve çevre hastanelerde tedavilerinin devam ettiğini kaydetti.

– FBI, DEAŞ bağlantısını reddetti

Lombardo’dan sonra söz alan bir FBI yetkilisi ise şu anda saldırı ile ilgili olarak vardıklarını sonucun hiçbir uluslararası terörist grup bağlantısı olmadığı şeklinde olduğunu belirterek, saldırgan Stephen Paddock’un DEAŞ’la bağlantılı olduğu iddiasını reddetti. FBI yetkilisi, soruşturmanın çok derin ve detaylı yapılacağını ifade etti.

ABD’nin Las Vegas kentinde dün gece Stephen Paddock adlı Amerikan vatandaşı bir konser alanındaki katılımcıların üzerine yolun karşısındaki otelden silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda en az 58 kişi hayatını kaybederken, 500’den fazla kişi de yaralanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, çarşamba günü kente gideceğini belirtmiş ve ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdiğini açıklamıştı.

ABD Başkanı Trump:

– “Tamamen şeytani bir eylemdi. Bu trajedi gününde Amerika bir bütün olarak bir araya geldi”
– “Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bu tür şeytani eylemler bozamaz”
– Ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatı veren Trump, çarşamba günü Las Vegas’a giderek saldırıda yaralananlar ve güvenlik görevlileriyle görüşeceğini açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, Las Vegas’taki silahlı saldırıyla ilgili, “Tamamen şeytani bir eylemdi. Bu trajedi gününde Amerika bir bütün olarak bir araya geldi. Birliğimiz bu tür kötülüklerle bozulmaz.” dedi.

Saldırının ardından Beyaz Saray’da kameraların karşısına geçen Trump, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Saldırıyla ilgili, “Tamamen şeytani bir eylemdi. Bu trajedi gününde Amerika bir bütün olarak bir araya geldi. Birliğimiz bu tür kötülüklerle bozulmaz.” değerlendirmesini yapan Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), İç Güvenlik Bakanlığı ve yerel güvenlik güçlerinin yakın bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Çarşamba günü Las Vegas’a gidecek

Çarşamba günü Las Vegas’a giderek saldırıda yaralananlar ve güvenlik görevlileriyle görüşeceğini açıklayan Trump, ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdiğini dile getirdi.

ABD için çok zor bir gün olduğunu kaydeden Trump, “Kurbanların ailelerine sesleniyorum; dualarımız sizinle, sizin için buradayız. Bu trajedi gününde Amerika daha önce de olduğu gibi yeniden bir araya geldi. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bu tür şeytani eylemler bozamaz.” ifadelerini kullandı.

– Saldırganın kardeşinden açıklama

Öte yandan saldırgan Stephen Paddock’un (64) Florida’da yaşayan kardeşi Eric Hudson Paddock, Amerikan medyasına saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Kardeşinin bu tür bir saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğine bir türlü inanamadığını dile getiren Paddock, “Söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Tamamen şaşkınlık içindeyiz. Sıradan biriydi. Arada otellere ve kumar oynamaya giderdi. Bazen anneme çörek yollardı.” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Las Vegas polis yetkililerine dayandırılan ve saldırganla ilgili ABD medyasında yer alan yeni bilgilerde, Paddock’un lisanslı bir pilot olduğu, iki küçük uçağa sahip bulunduğu ve son birkaç ayda hesaplarında binlerce dolarlık kumar işlemine rastlandığı belirtildi.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas kentinde düzenlenen müzik festivali esnasında silahlı saldırı düzenlendi.

Las Vegas polisi, Mandalay Bay Oteli’nin 32. katından açık hava konserine katılanların üzerine ateş açılması sonucu en az 50 kişinin yaşamını kaybettiğini, 200’den fazla kişinin yaralandığını duyurdu. Polis olay yerinde güvenlik önlemleri aldı.

ABD’nin Las Vegas kentindeki müzik festivalinde düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 50’ye yükseldi.

Las Vegas polisi, Mandalay Bay Oteli’nin 32. katından açık hava konserine katılanların üzerine ateş açılması sonucu en az 50 kişinin yaşamını kaybettiğini, 200’den fazla kişinin yaralandığını duyurdu.

Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu, ölü sayısının yükselmesinden endişe duyulduğu kaydedildi.

– Saldırgan 64 yaşında 

Polis, saldırganın kimliğini Nevada eyaletinden 64 yaşındaki Stephen Paddock olarak açıkladı.

Las Vegas Şerifi Joseph Lombardo, düzenlediği basın toplantısında saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğünü belirtmiş ancak kimliği hakkında bilgi vermemişti.

Lombardo, “Saldırganın tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz.” diye konuşmuştu.

Bu arada polis, saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında bir kadını bulmaya çalışıyor. 62 yaşındaki Danley’in yerinin tespit edildiği ancak henüz yakalanmadığı belirtildi.

Saldırı, ABD’de şimdiye kadar en fazla ölüme sebep olan silahlı saldırı olarak tarihe geçti.

ABD Başkanı Donald Trump, Twittter üzerinden yayımladığı mesajında, “Las Vegas’taki korkunç saldırıda yaşamını yitirenlere ve ailelerine en içten taziyelerimi iletiyorum. Tanrı sizi kutsasın.” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155776245150439.1073742461.9993240438&type=1&l=af7d759812

Las Vegas’ta silahlı saldırı

ABD’nin Las Vegas kentinde müzik festivalinde düzenlenen silahlı saldırıda en az 2 kişinin öldüğü bildirildi.

Hastane yetkilileri, Las Vegas kentinde bulunan Mandalay Bay Oteli yakınlarındaki konser alanında düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin öldüğünü, 24 kişinin yaralandığını söyledi.

Görgü tanıklarına göre, en az bir saldırgan festivale katılanlara ateş açtı.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otomatik silah sesleri duyuluyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görülüyor.

Yetkililer, Las Vegas’ın bazı yerlerine girişleri kapattı.

Las Vegas Silahli Saldiri (2)

Polis, bir şüphelinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Saldırıda en az 2 kişi öldü, 24 kişi yaralandı.

ABD’nin Las Vegas kentindeki müzik festivalinde düzenlenen ve en az 2 kişinin öldüğü silahlı saldırının ardından bir şüphelinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Las Vegas Polisi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mandalay Bay Oteli yakınlarındaki konser alanında düzenlenen silahlı saldırının ardından bir şüphelinin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Hastane yetkilileri, saldırıda yaralanan yaklaşık 70 kişiden 12’sinin durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kentte havaalanına giriş çıkışlar kapatıldı.

Görgü tanıkları, en az bir saldırganın festivale katılanlara ateş açtığını ifade etmişti.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda otomatik silah sesleri duyuluyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görülüyor.

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?