LATAA Başkanı Önerbay’dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Önerbay mesajında Çanakkale Savaşı’nın birlik beraberliğin; milli şuurun; tek yürek; tek yumruk olabilmenin; vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almanın bütün dünyaya en çarpıcı, en anlamlı örneğini gösterdiğini vurguladı.

Ahmet Önerbay mesajına şöyle devam etti;

18 Mart 1915’de Çanakkale’de büyük bir azimle kazanılmış olan bu savaş, tüm imkansızlıklara rağmen bir milletin vatanında özgür yaşamak için neleri göze alabileceğini tüm dünyaya gösterdiği bir savaştır. Yokluğa ve köleliğe mahkum edilmek istendiğinde büyük bir kahramanlıkla ayağa kalkan milletimiz, birlik olduğunda muzaffer olabileceklerini göstermesi bakımından Çanakkale zaferi bir iftihar tablosudur.

Vatan topraklarının dört bir yandan gelerek Çanakkale’de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar, bizim bugün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunu bütün dünyaya ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) olarak Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümünü kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu zaferin kazanılması için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, aramızdan ayrılmış olan gazilerimizi de şükranla anıyoruz.

Ahmet Önerbay
LATAA President – (Los Angeles Turkish American Association)
www.laturks.org

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?