LATAA’dan Azerbaycan Konsolosuna Ziyaret

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) başkanı Ahmet Önerbay Azerbaycan Los Angeles Konsolosu Ramil Gurbanov ile Azerbaycan Konsolosluk binasında bir görüşme gerçekleştirdi.

Samimi bir havada gerçekleşen toplantıda Azerbaycan Konsolosluk müdürü Orkhan Rustamlı da hazır bulundu.

Ahmet Önerbay’ın LATAA ve Los Angeles’ta yaşayan Türkler hakkında bilgi verdiği toplantıda iki milletin kardeşlik bağının öneminden bahsedilerek bu bağın Los Angeles’ta daha güçlenmesi için yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Konsolos Gurbanov özellikle son yıllarda Türkiye’nin büyüyen ekonomisinde Azeriler’inde pay sahibi olmak adına Türkiye’de yatırım yaptıkları ve artık Türkiye’de Azerbaycan isminin daha çok konuşulduğunu dile getirdikten sonra Los Angelesta 24 Nisan yaklaşırken Ermeni lobisinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve bu lobi çalışmalarına iki ülke toplumunun birlikte hareket ederek engel olması gerektiğini söyledi. Konsolos Gurbanov, “bir araya gelirsek daha güçlü olur ve sesimizi daha gür çıkartabiliriz” dedi.

Los Angeles Türk Amerikan Derneği Başkanı Ahmet Önerbay toplantı sonrası Azerbaycan Los Angeles Konsolosu Ramil Gurbanov ve diğer konsolosluk personeliyle akşam yemeği yedi.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

Önceki haberCoD: Black Ops 2 geliyor
Sonraki haberBaşlat’a veda
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?