LATAA’dan Beverly Hills Belediyesine Çıkartma

Los Angeles Türk Amerikan Derneği Başkanı Ahmet Önerbay ve Başkan Yardımcısı Yasemin Elmas, Beverly Hills Belediye Başkanı William W. Brien ile görüştü.

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay ve Başkan Yardımcısı Yasemin Elmas bugün Los Angeles’ın en büyük şehirlerinden biri olan Beverly Hills şehri belediyesine ziyarette bulundu.

LATAA Başkanı Ahmet Önerbay, Türkiye ve Los Angeles’ta yaşayan Türkler hakkında kısa bir bilgi verdi ve şehirde yaşayan Türkler’in sorunlarından bahsetti. Toplantıda ayrıca Beverly Hills de yaşayan Türk öğrencilere yönelik yapılacak etkinlikler için fikir alışverişinde bulunuldu.

Beverly Hills Belediye Başkanı William W. Brien şehirlerine daha çok Türk iş adamının gelmesi ve iş kurması konusunda Los Angeles Türk Amerikan Derneği’nin yardımını istedi. Başkan Brien ayrıca Türkiye’yi çok sevdiğini ve en kısa zamanda Türkiye’ye gitmek istediğini dile getirdi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren toplantıda ayrıca Türk toplumunun yapacağı etkinliklerde Belediye binalarının kullanımı konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Toplantı sonunda Los Angeles Türk Amerikan Derneği başkanı Ahmet Önerbay Belediye Başkanı William W. Brien’e Türkiye’yi tanıtan bir kitap, Kütahya’da işlenmiş bir Çini tabak ve birde Türk Bayrağı hediye etti.

Beverly Hills Belediye Başkanı William W. Brien ‘da LATAA Başkanı Ahmet Önerbay ve Başkan Yardımcısı Yasemin Elmas’a Beverly Hills Rozeti hediye etti.

Alaturka Online / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?