LATAA’dan Los Angeles Kütüphanesine Türkçe Kitap Bağışı

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) geçtiğimiz yıl Los Angeles Merkez Kütüphanesi’nde oluşturdukları Türkçe kitaplar bölümüne kitap bağışında bulundu.

Los Angeles Turk Kutuphanesi

Los Angeles ve çevresinde yaşayan Türkler’in Türkçe kitaplara ulaşabilmesine imkan sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl LATAA tarafından oluşturulan Türkçe kitaplar bölümü okuyuculardan büyük ilgi görüyor. Bu ilginin sonunda kütüphane yetkilileri raflardaki Türkçe kitapların çoğaltılması kararını verdi ve Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) ikinci bir kampanya ile vatandaşlarımızdan topladığı 50 kadar kitabı bugün Los Angeles Merkez kütüphanesi (LA Downtown Central Library) yetkililerine teslim etti.

Kitapların teslimi sonrası bir açıklama yapan Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) başkanı Ahmet Önerbay; “Oluşturduğumuz Türkçe kitaplar bölümü ile bölgedeki büyük bir eksikliği giderdik. Şimdi sıra vatandaşlarımızda. Kütüphaneye gidin ve kitapları alıp okuyun. Hatta elinizde önemli gördüğünüz Türkçe kitap mevcut ise kütüphaneye direk bağışta yapabilirsiniz,” dedi.

AlaturkaOnline / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?