Long Beach’te neler oluyor yahu?

Los Angeles’tan az aşağı inin, Orange County’den de az yukarı çıkın. Arada köprü görevini gören asi bir şehirle karşılaşacaksınız. Burası Long Beach. Asiliğini okyanustan esen sert rüzgarından mı, bir tarafta dünyanın en önemli şehirlerinden biri, diğer tarafta en güzel sahillerinin buluşma noktasında kalıp şehir mi yoksa bir sahil kasabası mı olmaya karar veremeyişinden mi alıyor bilinmez ama Long Beach’in California’da alışılmışın dışında bir yer olduğu gerçek!

 

Nisan ayının sonlarına doğru ısınan havalarla, California’nın hiç bitmeyen yazı geri dönüyor. Bu havalarda kumsalda keyif yapmayı bir kenara bırakıp şehir turuna çıkalım. Eksi 10’un 35. bölümünün anons çekimleri için bu asi şehri keşfedelim! Ve spontene gezimizin ilk bölümü başlasın!

Şehrin ortasına park ettik arabalarımızı. Giyindik kuşandık, hazırlandık, eşyalarımızı aldık, kameramızı, reflektorlerimizi, tripodumuzu başladık yürümeye. Downtown’a gelince gördüğümüz en güzel sokak ilk anons çekimimizin ilk mekanıydı.

Bu çekimde kadromuz kalabalık. Canım Annem, Babam da yanımda. Babam yeni aldığı kamerasına doyamıyor ve sürekli Annem’in fotoğrafını,sokakların videosunu çekiyor. Asker olmanın getirdiği bir disiplin olsa gerek her yeni video kaydedişinde ” İşte şu an Long Beach’teyiz ya da şu an şehir merkezine giriş yapıyoruz.” gibi cümleleriyle videoya giriş yapıyor ve o lokasyonunun koordinatlarını veriyor resmen :) Sonra da ben anlatıyorum” Babim bak burası böyle, şurası da şöyle.” diye. Annem de elinde kahvesi bir yandan bizim şakalaşmalarımıza takılıyor bir yandan polis gözüyle etrafı inceliyor. Gezmeye mi geldik şehri denetlemeye mi bilmeden keyifli çekimlerimize devam ediyoruz.

 

Güneş yakıyor, rüzgar her şeyi dağıtıyor. Günün ortasındayız, çekimlerin o gün bitmesi şart. Işık tersmiş, otobüs korna çalıyormuş, tren geçiyormuş, rüzgar ses kaydını bozuyormuş demeden yine de herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Aralarda Anne kız özlem gidermeye devam ediyoruz. Güzel başlayan Long Beach gezimizde şimdiki durağımız Long Beach Performing Arts Center. İş merkezlerinin, turistik mekanların, ortasından tren istasyonu gezen caddelerin hemen aşağısında, kumsalın hemen üzerinde manzarası güzel, yolu güzel, etrafı güzel bu yer bizim de ilgimizi çekiyor. Sanatın ortasındaki yerimizi alıyoruz.

 

Veee çekim yeni bitiyor. Bakalım sonra neler olacak?

 


İrem Akdere / Orange County
[email protected]

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?