Los Angeles Başkonsolosu Topçu’dan Türk Hava Yolları’na Tebrik

Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu Türk Hava Yolları’nın Los Angeles İstanbul direk uçuşlarının başlamasının 1. Yılını ve günlük uçuşlara geçilmesini Alaturka Gazetesine değerlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları’nin Los Angeles’a uçuşlarının başlamasının 1. yıldönümü ve günlük uçuşlara geçilmesini için Los Angeles Tom Bradley Uluslararası Havalında düzenlenen VIP Törenine katılan Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu‘ya düşüncelerini sorduk.

T.C Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu, Türk Hava Yolları’nın bir yıllık süre zarfında İstanbul-Los Angeles seferleri bakımından geldiği noktayı çok önemli bir başarı olarak gördüğünü. Esasen, değişik vesilelerle muhatap olduğum bir çok kişi de aynı değerlendirmeyi yaptığını, Türk Hava Yolları uçuşlarının başlaması ve artarak devam etmesi buradaki Türk-Amerikan toplumu mensuplarınca da büyük memnuniyetle karşılandigini ve bu memnuniyet her vesileyle dile getirildiğini söyledi.

Batı yakasına gelen heyetlerde artış var

Türk Hava Yolları’nın doğrudan seferlerinin başlamasıyla birlikte ülkemiz ile ABD’nin batı yakasındaki etkileşimde de önemli bir artış yaşandığını, Ülkemizden batı yakasına gelen heyet ve ziyaretçilerin sayısında ve şıklığında önemli bir artış gözlemledigini belirtti. Aynı zamanda, batı yakasından ülkemize olan seyahatler de artmış olduğunu, bu vesileyle, sözkonusu başarının ardında yeralan THY üst yönetimini küresel ölçekteki vizyonlarından dolayı kutlamak gerektiğini düşündugunu sözlerine ekledi.

Fatma Yüceler’e Teşekkür

Baskonsolos Topcu, Ayrica Los Angeles seferlerinin başarısında büyük emek sahibi olan THY batı yakası genel sorumlusu Fatma Yüceler ve mesai arkadaşlarına da hem gayretleri hem de Başkonsolosluğumuz ve Türk-Amerikan toplumuyla olan yakın işbirliklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?