Los Angeles Belediye Başkanı Seçimlerini Eric Garcetti Kazandı

Los Angeles Belediye Baskani Eric Garcetti ve Esi

Los Angeles Belediye Başkanı seçimlerini Eric Garcetti kazandı. Amerika’nın ikinci büyük şehri olan Los Angeles artık şehir meclis üyesi Eric Garcetti yönetiminde olacak.

İlklerin Belediye Başkanı Eric Garcetti

1 Hazirandaki yemin töreninden sonra Garcetti, şehrin ilk yahudi Belediye Başkanı olacak.

42 yaşındaki Garcetti aynı zamandan en genç belediye başkanı ünvanını da kazanacak.

Eric Garcetti’nin babası Gil Garcetti de uzun zamandır Los Angeles Bölge Savcısı olarak görev yapmış tanınmış bir savcı.Garcetti 2011 yılından beri  Los Angeles Kent Konseyinde Hollywood, Silver Lake ve Echo parkı bölgesini temsil ediyordu. 2006 – 2012 yılları arasında Los Angeles Kent Konseyine de başkanlık etti.

Garcetti ,4. nesil göçmen. Ailesi uzun yıllar önce, Doğu Avrupa ve Meksika‘dan Kaliforniya’ya göç etmişti. Annesi yahudi olan Garçetti, çok iyi ispanyolca konuşuyor.

Columbia Üniversitesi ve Londra Ekonomi Okulu’na giden Eric Garcetti siyaset girmeden önce Occidental College ve Güney Kaliforniya Üniversitesi‘nde kamu politikası öğretti

Latin ve siyah oylarını alan Garcetti Ermeni topluluğuna yakınlığı ile de biliniyor.

Rakibi Wendy Greuel seçilseydi o da şehrin ilk kadın belediye başkanı olacaktı.

Seçimi kaybeden Wendy Greusel , eski Amerika Birleşik Devletler Başkanı Bill Clinton, Senatör Barbara Boxer, Ev Azınlık Lideri Nancy Pelosi de dahil olmak üzere, yarışta üst-düzey bürokratlar tarafından destek görmüştü.

Alaturka Online / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?