Los Angeles Belediye Başkanlığı Seçimlerine LATAA’dan Yakın Takip

Los Angeles halkı 21 Mayıs 2013 günü yeni belediye başkanını seçmek için sandık başına gidecek. Yerel yönetimler ile Türk toplumunun ilişkilerini sağlamlaştırmak adına sürekli çalışmalar yapan Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA), Los Angeles Belediye başkanlığı seçimlerini çok yakından takip ediyor.

Los Angeles Elections Eric Garcetti  Wendy Greuel

AlaturkaOnline‘a bir açıklama yapan Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay; “Son yıllarda Los Angeles şehrinde Türklerin sayısı giderek artıyor. Güney California Türk Amerikan Dernekleri Birliği’ne (ATASC) bağlı olarak faaliyet gösteren derneğimiz de (LATAA) bu sayı artışını etkinliğe dönüştürmek ve Türk toplumunun yerel yönetimlerle bağlarını sağlamlaştırmak adına Los Angeles Belediye başkanlığı seçimlerini yakından takip ediyoruz. Şu anda Los Angeles Belediye başkanlığı için Eric Garcetti ve Wendy Greuel arasında kıyasıya bir yarış devam ediyor. Bu yarışta biz Türk’lerin varlığı da hissedilmesi açısından geçtiğimiz günlerde her iki adayında seçim ofislerini ziyaret ettim ve kendileri ile kısa da olsa görüştüm.

Tabi ki biz siyasi amaçlı kurulan bir dernek olmadığımız için herhangi bir adayı direkt olarak destekleme, ya da şu adaya oy verin gibi bir yönlendirme yapma durumumuz söz konusu değil. Yapılan son anketlere göre şu anda Wendy Greuel çok küçük bir adım da olsa önde gibi görünüyor ama seçilecek kişi kim olursa olsun biz kendileri ile yakından çalışıp Türk toplumunun sesini en iyi şekilde duyurmaya gayret edeceğiz,” dedi.

Bilindiği gibi Los Angeles Belediye başkanlığı için ilk seçimler 5 Mart, 2013 tarihinde yapılmış ve bu yarıştan en yüksek oy alan iki aday; Wendy Greuel ve Eric Garcetti arasında 21 Mayıs günü belediye başkanlığı seçimi yapılması kararlaştırılmıştı.

AlaturkaOnline / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?