Los Angeles Lakers Da Modaya Uyacak

 

Harris

 

LOS ANGELES – Bugün Los Angeles Lakers klübünden yapılan “özel” açıklamaya göre, Los Angeles Lakers takımı gelecek sene bazı maçlarında kısa kol tip forma ile mücadele edecek.

Formalar, 2002-2003 yılı başında tasarlanan ve tanıtılan, Lakers‘ın “özel” olarak sadece Pazar günkü maçlarında giydiği gibi beyaz renkte olacak.

Adidas tarafından AdiZero ismi altında tasarlanan ve normal atlet tarz formalardan %26 daha hafif olan bu tür formaları Golden State Warriors takımı geçen yıl giymişti. Phoenix Suns takımı yetkilileri de kısa bir zaman önce, tasarladıkları kısa kol tip formaları kendi kreasyonunda tanıttı, ve gelecek sezon, bazı maçlarında bu forma ile mücadele edileceğini duyurdu.

Lakers, NBA tarafından uygulanan yaz sezonunda kısa kol tıp formaları deneyen 17 takımdan biriydi. Yaz ligini yakından takip eden ESPN muhabiri Darren Rovell, 2013-2014 sezonunda, en fazla 5 takımın, en fazla 12’şer müsabakasında bu tür formaları giyeceğini söyledi.

Lakers‘ın oyun kurucusu Steve Nash, geçen sezon başında, renklerin uyması halinde isteyen oyuncunun istediği şekilde forma giymesi gerektiğini, bu seçimin direk oyuncuya bırakılmasının uygun olacağını söylemişti. Kendisine konu ile ilgili yöneltilen soruya cevabı, geçen sene verdiği cevabın aynısı oldu.

 

Alaturka Online/ Los Angeles, CA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?