Los Angeles, San Diego, Las Vegas Turu $2495

Los Angeles, San Dieogo, Las Vegas Turu $2495

Los Angeles, San Dieogo, Las Vegas Turu

1. GÜN –  İSTANBUL – LOS ANGELES

  • İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Havayolları TK 0009 sayılı uçuş ile saat 12:50’de Los Angeles hareket.
  • Yerel saat e göre Saat 16:45’de Los Angeles’a varış Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer.
  • Odaların dağılımından sonra kısa bir dinlenmenin ardından rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır.
  • Geceleme Los Angeles’ta otelimizde.

2. GÜN LOS ANGELES

Sabah otelden ayrılarak Amerika’nın Melekler Şehri olarak tanınan, 2.büyük şehri olan Los Angeles‘ı tanıtan bir tur yapacağız.

Şehir turumuzun ilk durağı filmlerden anımsayacağınız Hollywood yazısı olacak. Aracımızla Hollywood tepesine tırmanıp şehrin simgesi olan Dev Harfleri fotoğraflama şansı, bir sonraki durak; Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla “Dolby Theater“), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında.

Daha sonra ünlü Sunset Strip yolu üzerinden Beverly Hills’e geçiyoruz. Burada Los Angeles’in zenginlerinin evlerinin arasından geçip Beverly Hills’in meşhur sembolünün önünde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan “Beverly Willshire Otel“ini göreceğiz.

Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Uzay gözlemevi olan Griffith Observatory‘ye gidiyoruz. Apollo programında astronotların eğitildiği bu merkezde Amerikan astronotlarının aydan getirdikleri örnekleri görebilirsiniz. Aynı zamanda Los Angeles şehrini kuş bakışı görme imkanınız olacak.

Otelimize transfer ve akşam yemeği için buluşma saatinin belirlenmesinin ardından dinlenmek için serbest zaman.

Rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır.

Geceleme  Los Angeles’ta otelimizde.

3. Gün Los Angeles

Rehberiniz eşliğinde dünyanın en teknolojik parklarindan biri olan ve aynı zamanda Hollywood filmlerinin çekildiği “Universal Studios Hollywood” deneyimi yaşayabilirsiniz. ( Giriş ücretleri ücrete dahil olmayıp, orada misafirlerimiz tarafından ödenecektir.)

Otelimize transfer ve akşam yemeği için buluşma saatinin belirlenmesinin ardından dinlenmek için serbest zaman.

Rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır.

Geceleme  Los Angeles’ta otelimizde.

4. Gün San Diego

Sabah Pasifik Okyanusu sahilinden güneye doğru Amerika-Meksika sınırında bulunan Amerikanin En güzel şehri lakaplı San Diego’ya gidiyoruz. San Diego’ya varışta ilk önce şehri tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla , daha sonra okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise’lu Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter olacak.

Amerika’nın en büyük, en düzenli parkı unvanına sahip; içerisinde onlarca müze, botanik bahçeleri, tarihi sanat merkezleri ve tiyatroların bulunduğu Balboa Park’ına gidiyoruz. Burada sanatçıların kendi eserlerini sergilediği İspanyol köyü, botanik bahçeleri ve sayısız mimari eserler başlıca görülecek yerlerdir.

San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı Coronado adası, da görülecek yerler arasındadır. J Street Marina’da okyanusun kıyısında öğle yemeği molası verdikten sonra, premium outletler zincirinin en büyük outletlerinden biri olan Las Americas’da alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Daha sonra İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy’de kısa bir yürüyüş yapacağız. Turumuzun sonunda otele transferimiz olacak. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği için 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidiyoruz.

Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeği için otelden transfer. Rehberiniz akşam yemeği için seçtiğiniz restorana transferinizi yapacak. Yemek sonrası otelimize transfer ve Konaklama San Diego’da.

5. Gün – San Diego

Mission Körfezi’nde 1964 yılında kurulan SeaWorld (Deniz Dünyası)’de yaşayan çok sayıda balina, yunus balığı, köpek balığı, penguen ve farklı hayvan türleri, sizlere unutamayacağınız anlar yaşatacak.

Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeği için rehberiniz sizlere öneride bulunacaktır.

Konaklama San Diego’da.

6.Gün – Las Vegas 

Sabah otelden çıkış. Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a hareket.

Las Vegas yolunda premium outletler zincirinin en büyük outletlerinde alışveriş imkanı.

Akşam üzeri Las Vegas’tayız. Başdöndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından otel oryantasyonu.

Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkanı. Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına gitmek isteyen misafirlerimiz ekstra bilgi alabilirler.

Geceleme Las Vegas otelimizde.

7.Gün – Las Vegas 

Sabah otelden çıkış. 3 Eyaletin sınırında inşa edilmiş Amerika‘nın en görkemli barajlarından Hoover Dam‘de kısa bir turun ardından  Arizona eyalet  sınırlarında bulunan Amerika’nın en eski ulusal parklarından Grand Canyon‘a ziyaret. Nehir vadisinin yıllar içinde aşındırmasıyla oluşmuş Büyük Kanyon’ da kayalık yamaçlar herhangi bir aşınma ve erozyona uğramadan günümüze kadar ulaşabilmiştir.

Büyük Kanyon; muhteşem renklerdeki vadileri, dik bayırları ve kaya katmanları ve muhteşem manzasıyla başınızı döndürecek.  Milyonlarca yıllık jeolojik hareketleri gözler önüne seren coğrafyada dünyanın merkezine bir adım daha yaklaştığınızı hissedeceksiniz.

Akşam üzeri Las Vegas Otele dönüş.

8. Gün  Las Vegas – Los Angeles

Sabah Otelden çıkış Los Angeles’a Hareket.

Her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumun 600 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon’u panoramik bir şekilde gezeceğiz.

Nevada eyaletinden California eyaletine tam geçerken Mojave Çölünün ortasında 1800‘lu yıllarda batının en verimli gümüş madeni olan Hayalat Kasaba “Ghost Town” bize vahşi batı ruhunu hissettirecek. Yolda arzu edilirse Tender Outlet’lerin de kısa bir mola.

Geceleme  Los Angeles’ta otelimizde.

9. Gün  Los Angeles -İstanbul

Sabah lobide buluşma ve kahvaltı için otelden hareket. Kahvaltının ardından İstanbul’a dönmek üzere Los Angeles havalimanına transfer.

Türk Hava Yollarının TK0020 sefer sayılı uçağı ile saat 18:45’de İstanbul’a hareket.

 

Los Angeles, San Dieogo, Las Vegas Turunuz sadece kişi başı $2495.

Fiyata Uçak bileti fiyatı dahil değildir. Dönemlik değişen uçak biletleri fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın!

Alaturka Tour ile Amerika’yı Turist gibi değil Ev sahibi gibi gezin !

Amerika’da yaşayan Rehber/ Şöförlerimizle Amerika’yı doyasıya yaşayabileceksiniz !

ALATURKA TOUR’a ulaşmak için hemen tıklayın!

 

 

 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?