Los Angeles Türk Konsolosluk Duyurusu- H.Res.252‏

Malumları olduğu üzere, ABD Temsilciler Meclisi (TM) Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Howard Berman, 1915 olaylarının “soykırım” olarak tanınması amacıyla hazırlanan H.Res. 252 sayılı karar tasarısını, anılan Komitenin 4 Mart 2010 tarihli gündemine alma niyetini açıklamış bulunmaktadır.

Tarihimize ilişkin mesnetsiz iddialar içeren anılan tasarının sözkonusu Komite’den geçmemesi için ülkemizce yoğun çaba sarfedilmektedir. ABD’deki Türk toplumunun değerli üyelerinin de TM Dış İlişkiler Komitesi üyelerinin yerel bölge ofisleri nezdinde girişimlerde bulunarak tasarının geçmemesi için gayret etmeleri şükranla  karşılanacaktır.  Bu kapsamda yararlanılabilecek bir bilgi notu, TM Dış İlişkiler Komitesi’nin Başkonsolosluğumuz görev bölgesindeki üyelerine ilişkin ayrı bir not ile birlikte ekte sunulmaktadır. 46 üyeli TM Dış İlişkiler Komitesi üyesinden dokuzu Kaliforniya, ikisi Arizona, biri de Nevada eyaletlerini temsil etmektedir.

Öte yandan, H.Res.252 sayılı tasarıya ilişkin görüş ve tepkilerin Kongre’deki temsilcilere iletilmesi amacıyla, Washington D.C. merkezli “Turkish Coalition of America” (TCA) tarafından internet üzerinden başlatılan mektup kampanyasına aşağıdaki internet bağlantısından ulaşılabilmektedir:

https://www.turkishcoalition.org/action.html

Toplum mensuplarımızın TCA’nin sozkonusu kampanyasına da mümkün olan en geniş şekilde katılarak ve katılımı teşvik etmek suretiyle, bireysel ve kollektif tepkilerini ortaya koymaları büyük önem taşımaktadır.  

 Türk-Amerikan toplumunun değerli üyelerine saygıyla duyurulur.

 T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu 

ACTION ALERT by TCA

Call Your Congressman Not to Co-Sponsor and to Vote AGAINST H.Res. 252The so-called “Armenian Genocide Resolution,” H.Res. 252, has been scheduled for a vote at the House Foreign Affairs Committee on March 4, 2010.

We urge Turkish Americans and friends of Turkey to contact your member of Congress NOW and urge him/her NOT to co-sponsor and VOTE AGAINST this resolution.

TCA also urges all Turkish Americans to contact their community organizations and take the lead to activate the Turkish American grassroots by visiting members of Congress and their staff in their district offices and raise their concerns and objections on the issue. Factual information, such as articles by historians and other documents on the subject can be found here.

To download TALKING POINTS on the issue, please click here.

To send a letter to your Representative, please click here.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?