Los Angeles’a Atatürk Heykeli Dikilecek

Los Angeles’e bağlı Carson şehri belediyesi kendi bünyesinde oluşturacağı “International Park’a” Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün heykelini dikmeye karar verdi.

Şehir belediye başkanı Jim Dear dün belediye binasında Türk toplumunun önderlerinden ATASC Başkanı Vega Sankur, LATAA Başkanı Ahmet Önerbay, ve TADF Başkan Yardımcısı Ahmet Atahan ile bir araya geldi. Toplantıda şehir bünyesinde oluşturmak istedikleri bu parkta “sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sevilen ve örnek olarak alınan Atatürk’ün heykelini görmeyi çok arzu ettiğini” belirten Türk dostu Belediye Başkanı Jim Dear Türkiye ve Atatürk ile ilgili bilgisiyle tüm dernek yöneticilerini şaşırttı.

Belediye şehir planlama ofisinden Charlotte Arrick‘inde hazır bulunduğu toplantıda Atatürk heykelinin oluşturulacak parka yer alması için nasıl bir yol izleneceği ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

En kısa zamanda kurulacak bir foundation ile çalışmaların başlatılacağı “Atatürk Projesi” ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve katkıda bulunmak isteyenler [email protected] , ya da [email protected] e maillerine yazabilirler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?