Los Angeles’a Engelleri Aşmaya Geliyorlar

Engelli vatandaşlarımıza destek sağlamak için Los Angeles’taki Türk yardımseverler, Türk Hava Yollları sponsorluğunda Dünya Engelliler Derneği Türkiye yetkililerini Los Angeles’a getiriyor.

Engelleri Aşmak için Çalışan Gönüllüler

Alaturka | Los Angeles – Los Angeles Başak Travel şirketi sahibi hayırsever işadamı Mustafa Başak‘ın öncülüğünde ve sponsorluğunda planlanan projeye, Türk Hava Yolları Batı Yakası Müdürü Fatma Yüceler, Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Raife Gülru Gezer ve İşadamı Evren Uğurbaş da destek veriyor.

Kardeş Belediye Projesi

Projede engelli vatandaşlarımızın sorunlarının ele alınarak, Amerika’nın önde gelen engelli derneklerinden Los Angeles’taki Batı yakası Bağımsız Yaşam Merkezi , Westside Center for Independent Living (WCIL) ile Başkanlığını Metin Şentürk‘ ün yaptığı Dünya Engelliler Vakfı (DEV TÜRKİYE) ‘in kardeş dernek olması ve Amerika’nın en büyük engelli Fuarı Abilities Expo‘ya katılarak teknolojik gelişmelerin takip edilmesi hedefleniyor.

WCIL ile ön görüşme yapıldı

Batı yakası Bağımsız Yaşam Merkezi , Westside Center for Independent Living (WCIL) Direktörü Alan Toy ve WCIL Proje Müdürü Keith Miller ile WCIL‘in Venice Beach’deki ofisinde bir araya gelen Mustafa Başak, Evren Uğurbaş ve Bahar Başak projenin en faydalı şekilde gerçekleşmesi için yapılması gerekenler hakkında planlama yaptılar.

evren-ugurbas-alan-toy-mustafa-bahar-basak

Türk Hava Yolları Sponsor Oldu

5 -9 Mart tarihleri arasında Los Angeles’ta ağırlanacak Dev Türkiye Derneği Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk ve Proje Yöneticilerinden Ömer Kalli‘nin seyahatinin sponsorluğunu Türk Hava Yolları yapıyor.

Projenin ikinci aşamasında Amerika’daki dernek temsilcilerinin Türkiye’ye gönderilerek, ilişkilerin daha da güçlendirilmesi, Santa Monica Belediyesi ile Türkiye’de muadil bir belediyenin kardeş belediye olması hedefleniyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?