Los Angeles’a gelmeniz için 15 neden

los-angeles-a-gelmeniz-icin-15-neden

Melekler Şehri Los Angeles California Eyaletinde Amerika’nın en güzel ve en özgür şehirlerinden biri.  

İşte Los Angeles’a gelmeniz için 15 neden

Amerika’ya gelmeyi düşünüyor ama neresi olacağına karar veremiyorsanız Los Angeles’ı seçmeniz için 15 içinizi ısıtacak nedeni sıraladık;

1- Eğer soğuk ve karanlık kış günlerinden sıkıldıysanız, güneşli ve aydınlık havalara özlem duyuyorsanız Los Angeles’a gelmek için daha ne bekliyorsunuz!? En soğuk günlerde bile 15 derecenin altına düşmeyen sıcaklık ve pırıl pırıl bir gökyüzü ile bu şehir ılık iklimlerden hoşlananlar için birebir.

2- Belki inanmayacaksınız ama sokaklar sürekli gülümseyen sıcacık insanlarla dolu! Bu da güneşli havanın etkisi olsa gerek!

3- Plaj ve deniz sporları, paten, bisiklet. Bunlar tam bana göre diyorsanız, Los Angeles da tam size göre!

4- Okyanus kenarında olmak zaten heyecan vericiyken bir de buna renkli çiçeklerle dolu parkları ve şehrin ortasında sokakları süsleyen uzun palmiyeleri eklersek her sabah dışarı çıktığınızda sizi karşılayacak manzarayı gözünüzün önüne bir getirin! Muhteşem değil mi?

5- Palmiyeler, çiçekler, şehrin ortasındaki inanılmaz güzel parklardan söz etmişken Los Angeles sokaklarının dillere destan temizliğine de dikkat çekmeden olmaz. Güzelim parklarda dolaşırken ayağınıza dolanan naylon torbalara ve cips paketlerine burada veda edebilirsiniz.

6- Eğitim konusunda hiç endişeniz olmasın. İnanılanın aksine, Los Angeles’taki üniversiteler hiç de pahalı değil. Siz yeter ki ne okumak istediğinize karar verin!

7- Çalışma koşulları birçok ülkeye göre çok daha iyi, burada hiçbir patron sizi fazla mesai ücreti ödemeden ofiste kalmaya zorlayamaz! Üstelik iş bulmak da pek çok ülkeye göre çok daha kolay!

8- “Bu şort çok mu kısa acaba?” “İnsanlar yeni saç modelimle dalga geçer mi?” gibi gereksiz endişeleriniz bu şehirde uçup gidecek. Yolda karşılaşacağınız insanların sizin dış görünüşünüz konusunda fikir yürütmeyecek kadar kendi halinde ve duyarlı olduklarına emin olabilirsiniz. İşte size nihayet kendiniz olabileceğiniz bir fırsat!

9- Burada ten renginizin, aksanınızın ya da nereden geldiğinizin çok da önemi olmaz. Çünkü Los Angeles özgürlükler kentidir. Kim nasıl isterse yaşar, tabii ki başkalarına rahatsızlık vermediği sürece!

10- Los Angeles belki de dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri. Burada yaşamaya başladıktan bir süre sonra arkadaş grubunuzdaki kültürel çeşitliliğe inanamayacaksınız.

11- Eğer bu şehirde yayaysanız caddelerde yürümekten korkmanız için hiçbir sebep yok. Çünkü sürücüler yayalara o kadar saygılı ki yaya geçidine adımınızı attığınız an hareket halindeki tüm arabalar durur ve sakince karşıya geçmenizi beklerler.

12- Arabayla gezmeyi seven bir insansanız burada trafik sizin için bir sorun olmayacak.

13- Araba demişken; araba satın almak isterseniz sıfır olanlarının bile fiyatlarının oldukça makul olduğunu göreceksiniz. Üstelik benzine de dünyalar kadar para ödemenize gerek yok!

14- Eğer alışverişten hoşlanıyorsanız tabii ki Los Angeles tam size göre! Burada aradığınız her şeyi bulacağınıza emin olabilirsiniz, indirimler de cabası!

15- Sebepler saymakla bitmez, ama belki de en etkisilisi… Sokakta amaçsızca dolaşırken, hatta bir cafede otururken kimse karşınıza ansızın Johnny Depp ya da Charlize Theron’un çıkmayacağını garanti edemez! Ne de olsa burası Los Angeles!

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?