Los Angeles’da yaşayan Ermeni toplumundan “24 Nisan” hazırlığı

Los Angeles’da yaşayan Ermeniler Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu’nun karşısındaki binanın ön cephesine, 24 Nisan için şimdiden afiş astılar.

Hersene Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu önünde 24 Nisan’da protesto gösterileri düzenleyen Ermeniler, bu sene Başkonsolosluk binasının karşı tarafındaki binanın ön cephesine afişlerini astılar.

Özgürlük heykeli’nin ağzının Türk bayrağı ile kapatılarak resmedildiği afiş

Ermenilerin en yoğun olarak yaşadığı şehir olma özelliğini taşıyan Los Angeles’ta her sene 24 Nisan’da büyük gösteriler düzenleniyor.

Hersene oldugu gibi bu sene  deErmeniler 24 Nisan’da akşam saat 4 ve 6 arası Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisi yapmak için organize oluyorlar.

Ayrıca yine Hollywood’un Little Armenia (Küçük Ermenistan) diye anılan bölgesinde Holywood ve Hobart Avenu kesişiminde saat 10’da buluşulup miting yapılıp sonra da yürünülmesi planlanıyor. Bu yürüyüş için sabah saat 8 de birçok yerden ücretsiz otobüs kaldırılacak.

.

Ermeniler ayrıca 24 Nisan’da Ermeni Türklerin sahip olduğu iş yerlerinin kapanması ve kapalı tutulması için de baskı yapıyorlar. Haftalar öncesinden, bazı kurumların, camlarına yazılar yapıştırılarak, sözde Ermeni soykırımını ile ilgili bilgilerek verilerek, kazandıkları paranın bir miktarını bu çalışmalara bağışladıklarını açıklıyorlar.

Ayrıca işyerlerinde Türkleri kötüleyen yazılar verilerek, imza listeleri oluşturuluyor.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?