Los Angeles’daki Ernst&Young’a Türk Yönetici

Buket Altınöz, Ernst&Young’ın Los Angeles’daki merkez ofisinde Üst Düzey Yönetici pozisyonuna getirildi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Buket Altınöz, Chicago’da danışman olarak görev yaptığı dünyanın en büyük (Big Four) Danışmanlık ve Denetim firmalarından Ernst&Young’ın Los Angeles’deki merkez ofisinde Üst Düzey Yönetici (Senior Manager) pozisyonuna getirildi.

DAÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan İzbırak’tan alınan bilgiye göre Altınöz’ün bu büyük başarısındaki en büyük etkenler; DAÜ’de 68 farklı ülkeden öğrencilerin oluşturduğu çok kültürlü kozmopolit ortamda almış olduğu eğitim, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde edindiği teknik donanım, planlı çalışma alışkanlığı, ve bunların üzerine eklediği sosyal deneyimler (Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü çalışmaları gibi) sonucu oluşan özgüven.

DAÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan İzbırak’ın verdiği bilgiye göre Endüstri Mühendisleri ile İşletme Mühendisleri sadece otomotivden beyaz eşyaya kadar her tür ürünün imalatının yapıldığı fabrikalarda değil, ayni zamanda hizmet sektörlerinde (danışmanlık, ulaşım, enerji, lojistik, bankacılık, hastaneler, marka yöneticiliği, yazılım, turizm, eğitim vs.) de başarıyla çalışmalar yapmakta ve firmaların daha az harcama ile daha çok ve daha kaliteli ürün/hizmet sunmalarına büyük katkılarda bulunmaktadırlar.

Üniversitelerin mühendislik programlarına akreditasyon veren dünyanın en saygın kurumu olan ABD merkezli ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology) tarafından akredite edilmiş olan DAÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü, ilk mezunlarını verdiği 1998 yılından günümüze 900’e yakın mezun vermiş olup, mezunları imalat ve hizmet sektörlerinin gerek ulusal ve gerekse de uluslararası firmalarında başarı ile hizmet vermektedirler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?