Los Angeles’lı İnşaat Uzmanları 6. İletişim buluşmasında biraraya geldi

Los Angeles’lı İnşaat Uzmanları 6. İletişim buluşmasında biraraya geldi.

Pera Tile‘ın Los Angeles ofisinde düzenlenen, Los Angeles Ticaret Ateşesi Gürkan Süzer ve inşaat alanında uzman kişilerin katıldığı buluşmaya UCLA İnşaat Mühendisliği bölümünden Doçent Dr. Ertuğrul Taciroğlu konuşmacı olarak katıldı.

Instrumentation and Dynamic Testing of Structures for Seismic Vulnerability Assessment” konulu bir sunum yapan Doç. Dr. Ertuğrul Taciroğlu konuşmasında UCLA Üniversitesinin İstanbul’da ve Los Angeles’ta yaptığı deneyleri anlattı. Özellikle UCLA ve Boğaziçi Üniversiteleri ile Kandilli Rasathanesi’nin birlikte gerçekleştirdiği “Binaların Sismik Değerlendirmesi Projesi” katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Normalde 45 dakika olarak planlanan konuşması, katılımcıların yoğun soruları sebebiyle 2 saat sürdü.

Buluşmada Pera Tile yöneticisi Funda Gürgöze de üretimleri ve aktiviteleri hakkında bilgilendirici küçük bir konuşma yaptı.

Program sonunda katılımcılara Pera Tile tarafından yemek ikram edildi.

Buluşma Los Angeles’ta yaşayan İnşaat Mühendisleri Dr. Mahmut Ekenel ve Dr. Tolga Yaprak tarafından organize edildi..

Los Angeles’li Türk İnşaat Uzmanlarının 7. buluşması yaz sonunda yine alanında uzman bir konuşmacının katılmıyla düzenlenmesi planlanıyor.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

[nggallery id=262]

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?