Los Angeles’li Türk Mühendis halen bulunamadı

Los Angeles yakınlarındaki Bakersfield şehrinde yaşayan ve 7 gündür haber alınamayan 33 yasındaki Türk mühendis Ertuğ Ergün’ün bulunması için  Los Angeles polisi dışında Türkiye Los Angeles Başkonsolosluğu, Los Angelesta yaşayan Türkler , dernekler ve sivil kuruluşlar seferber oldu.

2 yıl önce ABD’li firma Incremental Oil And Gas Limited firmasının Türkiye ofisinde mühendis olarak işe giren ve 1 yıl sonra firmanın Los Angeles’taki merkezinde göreveye başlayan genç Türk mühendis, 18 Haziran günü kayıplara karıştı. Ertuğ’un firması araştırma yapması için özel dedektif tutarken, Los Angeles ve Bakersfield polisi günlerdir çalışma yürütüyor.

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nun da devreye girdiği olayda polis, Ertuğ’un evindeki aramalarda şüpheli bir duruma rastlamazken, cep telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olan Ertuğ’un son olarak 14 Haziran’da kredi kartıyla evinin yakınlarındaki bir istasyondan benzin aldığı bilgisine ulaşılırken, şirketindeki ABD’li mühendis arkadaşıyla 18 Haziran’da bir araya gelmek için randevulaştığı öğrenildi. Ertuğ’un kaybolduğu belirtilen alan, ‘’İntihar Kanyonu’’olarak da anılıyor ve ABD’de üçüncü dik dağ yokuşu olarak biliniyor.

Konu hakkında bilgisi olanlar Bakersfield Polisi Dedektif William Hughes’e (661) 326-3501 ‘den ulaşabilirler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?