Los Angeles’ta 1 Nisan Hatırına

Los Angeles'ta 1 Nisan Hatırına

Los Angeles’ta 1 Nisan Hatırına. Ebru Marbel yazdı.

Los Angeles’ta 1 Nisan Hatırına

Los Angeles’ta da 1 Nisan (April Fools ) var tabii ki.

Kahkahanın daha derinden duyulabildiği bir mevsime giriyoruz sanırım. Bu şakacı güne şöyle başlamayı seçiyorum:gülmeyen yüzleri güldürmeyi deneyerek,bir çiçek de ben alıp ev arkadaşıma götürerek,hiç olmadığım kadar cıvıkça espiriler yapıp kendim gülerek biraz saçmalayarak bir o kadar da bahar coşkusunu içimde artırarak hissederek.

Neden insanlar sadece 1 Nisanda şaka yapar ve en asabisi en sınırlısı bile gülümseyebiliyordur?

Bunu henüz merak etmediyseniz söyleyebilirim günün anlamı bu önemi bu.

Ve çoğumuz nedense bir kılıfa bir kaba sıkıştırıldığımızdan dışına çıkamıyoruz malesef bunun.. Aslında komik değil,veya sen o şakayı yapmasanda ben gülerim günüm yine güzel geçer…

Hele kötü haberler eşşek şakalarına ne demeli?

Geçen yıl sanırım unutulmayacak bir anlamlı gün şakasına maruz bırakıldım. Sizi güldürecek veya bugünün anlamını birkere daha hatırlatacak mı bahsetmek isterim 🙂

Akşam 9 suları okulumdan evime gelmiş kimse keyfimi bozamaz edasında meyvalarımı kesiyor bir yandanda Ny dan daha 2 gün önce yanıma ziyarete gelmiş arkadaşımla eğleniyor gülüyorum derken bilinmeyen bir numara neşemize neşe katar; İyi günler Türk Hava Yollarından arıyoruz der: şaşırıdığımı tahmin ediyorsunuzdur ki; devamı ..

Bedava Türkiye’ye dönüş bileti kazandınız, yarın ofisimize gelerek öğrenci belgeniz, California kimliğiniz ve pasaportunuzu getirirseniz biletinizi almaya hak kazanabilirsiniz.

1 Nisan mı? Tabii ki aklımın ucundan dahi geçmiyor,kim bugünü bu kadar büyütebilecek kadar sıkılmış olabilir ki diyorum.

Tüm belgeleri hazırlıyor hatta Türkiyeye bile haber veriyorum az kalsın gidiş dönüş biletimi iptal ettiricem 🙂 derken bir telefon daha Efendim okulunuzdaki tutarsız davranışlarınızdan dolayı bilet hakkınızı kaybettiniz, 1 Nisan.

Ha ha ha … Hala bilmem kim olduğunu ama gülmüş ve bu günü dolu dolu yaşamıştım, sahi sıradaki sakanız ne, 1 Nisan oyuncuları?

Durmayın güldürün..Ben inanırım,vallahi inanırım kahkaha atmaya herzaman varım. Şaka yapanların müzür gülüşlerini duyar gibiyim..

Şakalarda herkese bol şans:)

Ebru Marbel / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?