Los Angeles’ta AIDS yürüyüşü

Los Angeles AIDS Walk

Los Angeles’ta yüze yakın şirket ve kuruluşun katkısıyla gerçekleştirilen AIDS yürüyüşü yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla tamamlandı.

Los Angeles‘ta yüze yakın şirket ve kuruluşun katkısıyla gerçekleştirilen AIDS yürüyüşü, West Hollywood Park’tan başlayarak 10 kilometre mesafede yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla tamamlandı.

Yürüyüş öncesi Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti’nin açılış konuşmasını yaptığı törene başta şarkıcı Paula Abdul ve oyuncu Lea Thompson’un olmak üzere birçok ünlü isim katıldı.

Organizasyon çerçevesinde bu yıl 2 milyon dolar bağış toplanırken, yürüyüşün ilk düzenlendiği 1985 yılından bu yana toplanan bağış tutarının 77 milyon doların üzerinde olduğu belirtildi.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yürüyüşle, Los Angeles AIDS Projesi kapsamında 20 farklı organizasyon için başta yiyecek ve barınma olmak üzere ihtiyaç sahibi AIDS hastaları için yardım toplanıyor.

Sadece Los Angeles’ta halihazırda 60 bin AIDS hastası olmakla birlikte her yıl bu rakama binlerce yeni hasta ekleniyor. (AA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?