Los Angeles’ta Bir Kilometre Uzunluğunda Manzara Resmi Çizildi

Sanat etkinliklerinin yoğun olduğu Los Angeles’ta, halkın katkısıyla düzenlenen gösteriler ilginç manzaralara sahne oluyor. Bunlardan biri, kısa süre önce 3 bin kişinin katkılımıyla düzenlenen bir etkinlikti. Bu etkinlikte katılımcılar, tam 1 kilometre uzunluğunda bir manzara resmi çizdi.

Resim sanatına meraklı katılımcılar arasında, ücretsiz sanat kurslarına devam eden öğrenciler çoğunluktaydı.  Bazılarıysa parkta gezerken etkinliği görmüş ve katılmak istemiş.

Bir kilometrelik resim, sanat müzeleri arasında yer alan gül bahçesinde çizildi.

Ücretsiz sanat programları sunan Ryman Arts’tan Diane Birigham, herkesin sanatla ilgilenebileceği görüşünde: “Resim yapmayı bilseniz de bilmeseniz de, herkesin sanat adına yapabileceği şeyler var. The Big Draw – Dev Çizim adlı bu etkinlikle anlatmak istediğimiz bu aslında.”

Öğrenciler, çevrede gördükleri manzarayı kağıda resmetmeye çalışıyor. Emily Oetzel gül ağacını çiziyor: “Herkes önündeki manzarayı resmedecek. Bittiği zaman da hepsini bir araya getirip, çok uzun bir tablo haline getireceğiz.”

Projenin amacı, resme ilgi duyan öğrencilerle halkı bir araya getirip ortak bir şeyler çıkarmak. Claire Astrow bunu heyecan verici buluyor: “Hepimizin katılımıyla bu güller ve sarmaşıklar resmedilmiş oluyor. Bu kadar kişi tek bir ressam halini alıyoruz. Bu gerçekten çok hoş!”

Sophia Zarders ise sanata olan sevgisini başkalarıyla paylaşmayı seviyor: “Resim çizmek benim için bir tutku. O yüzden bu proje bana çok heyecan veriyor.”

Sophia’nın annesi Kerry ise şöyle konuşuyor: “Ben sanata olduğu kadar bunun gibi sosyal etkinliklere de çok önem veriyorum. Bu proje her ikisini bir araya getiriyor. O açıdan beni çok mutlu etti.”

The Big Draw – Dev Çizim projesinin temelleri 11 yıl önce İngiltere’de atılmış. Los Angeles’ta ise ikinci kez yapılıyor. Gençler, gelecek yıl da aynı proje için bu parkta toplanmayı umuyor.  (VOA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?