Los Angeles’ta Çocuklar için Örgü Örüyorlar

Los Angeles Cocuklara Oruyorlar Knit for Kids

Los Angeles’lı bayanlar Türkiye’de yardıma muhtaç çocuklar yararına örgü örüyorlar.

Türk Amerikan Derneği Güney Kaliforniya‘ya (ATASC) bağlı 5 dernekten biri olan TALL- Türk Amerikan Bayanlar Derneği her ayın ilk Pazar günü 13.00 ile 15.30 arası yardıma muhtaç çocuklar yararına “Çocuklar için Ör” – (Knit for Kids) aktivitesi düzenliyor.

Bu örgü buluşmasında örülen parçalar kermes’te açık arttırma usulü ile satışa sunulacak ve elde edilen gelir ile Türkiye’de muhtaç olan öğrencilere bir önlük, bir masa, bir kalem, bir kitap, bir ayakkabı, belkide bir burs olarak geri dönecek.

Geçtiğimiz pazar, 4 Şubat’ta bir araya gelen Los Angeles ve çeşitli şehirlerde bulunan seçkin yerli ve yabancı bayanlar bu sefer beyler için kaşkol örmeye başladı.

Daha önce battaniye parçaları, kaşkol ve bere ören bayanlar bu seferde birbirinden güzel örneklerle beylere en son moda renklerde kaşkol örecekler.

TALL‘un ev sahipliğinde yapılan bu aktivite Los Angeles‘ta yerleşik Şule Kaya‘nın sahip olduğu Zoe Knitting Shop‘ta gerçektiriliyor. Şule hanım büyük bir özveri ile dükkanını pazar günü TALL hanımları için açarken birde örgü modelleri hususunda eğitmenlik yapıyor. Hem örüyor hem eğleniyor bayanlar bu aktivitede. Bitmiş ürünleri birbirine gösterirkenki çocuksu gülümsemeler Türk kahvesinin eşsiz lezzeti ve harika ikramlarla bütünleşiyor. Gün gittikte ilgi artarken dostluklarda böyle günlerde tazeleniyor.

Yardım edebilmenin inanılmaz hafifliği ile her ayın ilk pazar’ını iple, yumakla çekiyoruz artık:))

Daha ayrıntılı bilgi için TALL websayfası ve ATASC websayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Burcu Tansu / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?