Los Angeles’ta en iyi kısa “Dört Duvar Saraybosna”

Los Angeles Türk Film Festivali’nde, “En İyi Kısa Film” ödülünü, “Dört Duvar Saraybosna” filmiyle Nadim Güç aldı.

ABD’deki genç Türk sinemacıların girişimi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğunun destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Festivalde, 10 kısa film finalde yarışmıştı. Los Angeles’a davet edilen finalistler, tarihi Mısır Sineması’na kırmızı halıdan geçerek ödül törenine geldi. Sinemada yapılan galanın ardından törene geçildi.

Törene, festivalin jüri üyeleri ünlü yönetmen Derviş Zaim, sinema eleştirmeni Alin Taşçıyan, “dünyanın en iyi sinema okulları” olarak bilinen Güney California Üniversitesi Animasyon ve Dijital Sanatlar Bölüm Başkanı Kathy Smith ile Califonia Üniversitesi Televizyon, Dijital Medya Bölüm Başkanı Barbara Boyle ve Los Angeles Sanat Müzesi Film Küratörü Elvis Mitchell katıldı.

Ayrıca Türk sinemasının ustalarından Semih Kaplanoğlu ve Yeşim Ustaoğlu’nun yanı sıra çok sayıda seçkin davetli törende hazır bulundu.

Törende, “En İyi Kısa Film” ödülünü “Dört Duvar Saraybosna” filmiyle Nadim Güç aldı. Güç’ün filmi, “Seyirci Ödülü”nü de kazandı.
Ayşegül Şahinbozkır “Süt”, Adem Demirci de “Korkuluk” filmleriyle “Jüri Özel Ödülleri”ne layık görüldü.  (AA)

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?