Los Angeles’ta Hayatını Kaybeden Üniversite Öğrencisi, Sakarya’da Toprağa Verildi

Bir hafta önce ‘çalış-gez’ programı kapsamında gittiği Amerika’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Tuba Erbirlik memleketi Adapazarı’nda gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Genç kız ölmeden bir hafta önce once Six Flags’ın havuzunda bir serbest atlayış öncesinde twitter’a ‘Beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar’diye de not düşmüştü.

Adapazarı’nın tanınmış esnaflarından Ahmet Hamdi Elbirlik ve Ulviye Elbirlik’in kızları Tuba Elbirlik’in Haziran ayında ‘çalış-gez’ programı kapsamında gittiği Amerika’da Los Angeles yakınlarında Pazar sabahı 01.30’da gerçekleşen kazada, mavi renkli Mazda Miata üzeri açık spor arabada yan koltukta oturduğu belirtilen Tuğba’nın, sürücünün kontrolü kaybetmesi ile “Henry Mayo Newhall Memorial Hastanesi önünden geçerken bir ağaca çarptığı kaydedildi.

Kazadan 5 gün sonra Tugba’nın cenazesi memleketi Adapazarına getirildi.

21 yaşındaki Tuba Elbirlik’in cenazesi Orhan camiinde kılınan ikindi namazına müteakip Emirsultan aile kabristanlığına defnedildi.

Baba Ahmet Hamdi Elbirlik’in güçlükle ayakta durduğu gözlendi.

Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü ikinci sınıfta tam burslu okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Tuba’yı arkadaşları da son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Lise ve üniversite’den gelen arkadaşları cenaze namazı kılınırken gözyaşlarına hakim olamadılar.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?