Los Angeles’ta Hollywood Kostümleri sergisi

los angeles hollywood kostumleri sergisi

Hollywood Kostümleri sergisi, Los Angeles’ta sinemaseverlerin ziyaretine açıldı.

Los Angeles’ta, Victoria ve Albert Müzesi (V&A) organizasyonunda Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) katkılarıyla düzenlenen Hollywood Kostümleri sergisi, sinemaseverlerin ziyaretine açıldı.

Hollywood Kostümleri sergisi

Yakın zamanda Sinema Sanatları Akademi Müzesi’ne dönüştürülmesi planlanan tarihi Wilshire May Company Binası‘nda açılan ve sinemada kostüm dizaynının vazgeçilmez önemini anlatma amacı taşıyan sergide, 150’nin üzerinde film kostümü ve aksesuar bulunuyor.

“Dallas Buyers Club”, “The Hunger Games”, “The Great Gatsby”, “Django Unchained”, “The Wolf of Wall Street” ve “American Hustle” gibi son dönem filmlerinde kullanılmış kostümlerin yanı sıra sergide, 1915 yapımı “The Tramp” filminden Charlie Chaplin’e ait bir kostüm, 1937 yapımı “Angel” da Marlene Dietrich’in giydiği taşlarla süslü kıyafet, 1964 yapımı “Mary Poppins” filminde Julie Andrews’in kullandığı elbise ve şemsiye de yer alıyor.

“Hollywood Kostümleri” sergisinin bir bölümü ziyaretçileri kostüm tasarımı hakkında bilgilendirmek amacıyla, tasarımcılarla film yönetmenleri ve oyuncular arasında karşılıklı diyaloglara yer veren video sunumlardan oluşuyor.

Video sunumlarda, Alfred Hitchcock, Tippi Hedren ,Quentin Tarantino, Meryl Streep gibi ünlü yüzler, tasarımcılardan beklentilerini ve film kostümlerine ilişkin görüşlerini anlatırken görülüyor.

Sergide ayrıca Akademi’ye ait ve dünyanın en ünlü ayakkabısı olarak bilinen 1939 yapımı The Wizard of Oz (Oz Büyücüsü) fantastik müzikal filminde Dorothy (Judy Garland) karakterinin giydiği meşhur yakut ayakkabı da yer alıyor.

Sergi 2 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.

Hollywood Kostümleri sergisi etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?