Los Angeles’ta Kariyer Gününe büyük ilgi

los-angeles-kariyer-gunuLos Angeles’ta Kariyer Gününe büyük ilgi. LATAA. USC TURKSA işbirliğiyle Öğrenci ve Kariyer Günü düzenledi.

Los Angeles’ta Kariyer Gününe büyük ilgi

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) ’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Kariyer Günü tanınmış akademisyenler, iş adamları ve öğrencileri biraraya getirdi.

LATAA her yıl geleneksel olarak düzenlediği Öğrenci ve Kariyer Günü’nü bu sene USC TURKSA işbirliğiyle gerçekleştirdi. Aktivite yoğun ilgi görürken, öğrenciler tanınmış akademisyen ve işadamlarının konuşmalarını büyük bir dikkatle dinledi.

USC TURKSA Başkanı ve Los Angeles Türk Amerikan Derneği Üyelik bölümü sorumlusu Hayriye Merve Yurdacan öğrencilerin 4 saat süren aktiviteye ilgi göstermesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Bugün burda çok değerli akademisyenleri ve işadamlarını ağırladık. Hem LATAA hem USC TURKSA olarak bunun sevincini yaşıyoruz”.

Aktivitenin 4 saat sürmesine rağmen, öğrencilerin salondan ayrılmadan bu kadar süre boyunca konuşmacıları dinlemesinden etkilendiğini belirten Merve Yurdacan, UCLA, USC, UCI gibi Los Angeles’da bulunan okulların yanısıra San Diego’dan bile özellikle bu aktivite için öğrencilerin gelmesinden duyduğu sevinci vurguladı.

Buraya gelip LATAA’nın bu önemli aktivitesine gelip öğrencilerimizi bilgilendiren tüm konuşmacılarımıza, ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Los Angeles Türk Amerikan Derneği başkanı Ahmet Önerbay da öğrencilerin öğrencilik yıllarında her türlü networkinglerini geliştirmesi gerektiğini ve her türlü organizasyonlar, etkinliklere gidip çevrelerini geliştirmeleri gerektiği dile getirdi.

USC TURKSA Halkla İlişkiler sorumlusu Kaan Onuk etkinlikte moderatörlük yaptı.

Los Angeles Muavin Konsolosu Tolga Arslan Konsolosluğun öğrencilere sunduğu imkanlar ve birlikte yapılması planlanan çalışmalardan bahsetti.

LATAA Başkan Yardımcısı, TheaBridge Group’un Genel Müdürü Yasemin Elmas “Göçmenlik, çalışma izinleri ve şirket kuruluşları” ile ilgili konuşma yaptı.

USC Kimya bölümünün Öğrenci Danışmanı ve Ders Koordinatörü Dr. Erickson ,”Kimin hayallerini takip ediyorsunuz” konulu konuşma yaptı.

Ergun Kirlikovali

Integrated Polymer İndustries’in Sahibi, Türk Amerikan Dernekleri Kurulu Başkanı Başkanı Ergun Kırlıkovalı “Kendi İşini Kurmadan önce, kurarken ve kurduktan sonra yapılması ve yapılmaması gerekenler ve Girişimcilik” konusunda konuşma yaptı.

Aydogan Ozcan

Dünyanın 10 Başarılı bilim adamından biri seçilen, Obama’dan Başkanlık Kariyer Ödülüyle onurlandırılan UCLA Elektronik Mühendisliği Bölümünden Prof. Aydoğan Özcan Akademik Kariyer Planlanmasıyla ilgili konuşma yaptı.

Fusun Unsal

Quest Diagnostics’de işe Alım Uzmanlığı yapan Füsun Ünsal, ” Etkileyici bir resume nasıl yazılır ? Nerede,Nasıl iş aranır ? , İş görüşmesi öncesi ve sonrasında neler yapılmalıdır ? ” konularında konuşma yaptı.

Devrim Isik Wellman

DWellmanproduction sahibi Editör ve Yapımcı Devrim Işık Wellman Film sinema sektörü üzerine konuşmacıları bilgilendirdi.

Etkinliniğin kapanış konuşmasını yapan AlaturkaOnline yazarı, Icon Stone Başkan Yardımcısı, LATAA Başkanı Ahmet Önerbay katılımcılara teşekkür ederek, böyle etkinlikliklerin devamının sağlanması için derneklere destek verilmesinin öneminden bahsetti ve gelecek aktiviteleri tanıttı.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

Etkinlik Foto Albüm

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?