Los Angeles’ta Muhteşem 29 Ekim Kutlaması

los-angeles-29-ekim-2005

Los Angeles’ta Muhteşem 29 Ekim Kutlaması. Beverly Hills County Club’da gerçekleşen Cumhuriyetimizin 82. Yılı Kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Los Angeles’ta Muhteşem 29 Ekim Kutlaması

Los Angeles Başkonsolosluğunca düzenlenen ve Başkonsolos Engin Ansay ’ın himayesinde Beverly Hills County Club’da gerçekleşen Cumhuriyetimizin 82. Yılı Kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

36 ülkenin Başkonsolosu, Şehir protokol görevlileri, Los Angeles Şerifi Lee Baca , Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) başı LPetit Jon’un da aralarında buludungu 800 konuğun katıldığı resepsiyon büyük beğeni topladı.

Türkiyenin ünlü simalarından Kenan Doğulu, Emre Altuğ, Meltem Cumbul, Alinur Velidedeoğlu’da katıldığı ve Los Angelesin ünlü işadamları ve simalarını da bir araya getiren resepsiyonda birçok ilk gerçekleşti.

3 Plaket verildi

Başkonsolusumuz Engin Ansay’a Los Angeles County, Orange County ve Belediye Başkanı tarafından Cumhuriyetimizin 82. Yılını Kutlama amacıyla plaket verildi…
Resim sergileri

Reyyan Somuncuoğlu sergisi dışında Ali Acerol’un 2 resmi’de sergide yer aldı.7 Kasım Salı günü Sephardic Temple Tifereth Israel’ de gösterime başlıycak Osmanlıdaki Yahudi Kıyafetleri Sergisinde yer alacak kıyafetlerinin tablolarıda geceye ayrı bir renk kattı.

los-angeles-29-ekim-2005-2

Zengin müzik ziyafeti

Gecede Bosnalı Amerikalı duo flüt sanatçıları Almer ve Jessica, Balkan ve Türk ezgileri çaldılar.. Vedat Gürsoylu Karadeniz Halk oyunları ve Ermeni sanatçısı Yarvant’ın keman resitali davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Yine ilk defa bir Cumhuriyet Balosuna Amerikanın Batı yakası Süryani lideri Evgin Kaplan da dahil olmak üzere Ermeni, Süryani ve Yahudi toplumlarından geniş katılım gerçekleşti….

Beverly Hills County Club’da Türk Havası

Gerçekten de Beverly Hills’in bu meşhur Klübünde tam bir Türk havası hakim oldu. Klüp yetkileri her Pazar gerçekleştiren meşhur brunçlarında sergilemek üzere duvarlarında asılan tabloların 1 gün daha kalması için Konsolosluğumuzdan özel izin aldılar.

Başkonsolus Engin Ansay  “Gönül isterdi ki bütün vatandaşlarımızın katıldığı bir Cumhuriyet Balosu düzenliyelim ama yinede birçok kesimden insanı bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye söze başlayarak vatandaşlarımızın Cumhuriyet ve Şeker Bayramını kutladı.

University of Southern California, USC  Türk Öğrenci Derneği, USC TURKSA Başkanı Evren Uğurbaş, “Her yıl konsolosluk tarafından düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının önemine değinerek, Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarının özellikle yurtdışında sadece Türklerin kendi aralarında düzenlediği eğlenceler olmaktan çıkarılarak, Amerikalı konukların, politikacıların da daha fazla  katılmasına olarak veren, kültürümüzü ve değerlerimizi tanıtan etkinler olarak düzenlenmesinin önemini” belirtti.

AlaturkaOnline.com / Beverly Hills

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?