Los Angeles’ta otoban kapattılar

Trayvon Martin davasında jürinin zanlı George Zimmerman’ı suçsuz bulması tepkilere neden oldu. Amerika Birleşik Devleri’nin pek çok şehrinde kararı protesto eden göstericiler sokağa döküldü.

los angeles protestolar

Gösterilerin en ilginci California‘da yaşandı. Eylemciler eyaletin en işlek otoyolu olan I-10 karayolunu araç trafiğine kapattı. Otoyol üzerinde yürüyüş yapan 300’den fazla eylemci 24 dakika boyunca araç geçişine izin vermedi. Grup, yaklaşık 1 kilometre kadar yürüdükten sonra karayolunu terketti. Yetkililer gösteride yaralanan ya da tutuklanan olmadığını açıklarken bazı göstericiler polisin plastik mermi kullandığını ileri sürdü.

los angeles protestocular

New York’ta ise Union Meydanı’nda toplanan binlerce kişilik gösterici grubu sloganlar eşliğinde Times Meydanı‘na yürüdü. Burada çok sayıda polis gözetiminde eyleme devam eden protestocular daha sonra olaysız bir şekilde meydandan ayrılarak Harlem’e doğru hareket etti.

los angeles otoyol kapattilar

En şiddetli gösteriler ise California eyaletinin Oakland şehrinde yaşandı. Cumartesi gecesi başlayan eylemlerde bazı araç ve işyerleri zarar gördü. Göstericiler eylemde bir de Amerika bayrağı yaktı. (Cihan)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?