Los Angeles’ta “Türk Firmalarına Sağlanan İhracat Destekleri” Semineri düzenlendi

CATA Chamber,  Los Angeles’daki Türk İşadamlarını “Türk Firmalarına Sağlanan İhracat Destekleri” seminerinde biraraya getirdi.

Kaliforniya Türk-Amerikan Ticaret Odası’nın (CATA Chamber) ve Los Angeles Ticaret Ataşeliği işbirliği ile düzenlenen ”Türkiye Yatırım Teşvikleri ve Firmalara Sağlanan İhracat Destekleri” konulu seminer 7 Kasım 2012 tarihinde Los Angeles Westside Hilton DoubleTree otelinde gerçekleştirildi.

CATA Chamber Genel Sekreteri Kubilay DİKYURT ve Ticaret Ataşesi Gürkan SÜZER‘in açılış konuşmaları yaptığı seminerde CATA Chamber Genel Sekreteri Kubilay Dikyurt elde edilecek doğru bilginin önemini vurguladıktan sonra Başkonsolosluk Ticari Ateşesi Murat GÖREN sunumunu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin yenilemiş olduğu yatırım teşvik sistemi ile ihracatçı firmalara sağlanan destekler hakkında bilgi veren GÖREN,  firmalarının en çok yararlandığı destekler arasında bulunan yurt dışı birim kira desteği, tanıtım, marka tescil, fuar katılımı gibi destekler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Sunum sonumda Los Angeles Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeleri Gürkan Süzer ve Murat Gören katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

Program sonunda CATA Chamber adına Gen.Sek.Kubilay Dikyurt, Los Angeles Ticaret Ataşeleri Gürkan Süzer ve Murat Gören‘e teşekkür belgeleri takdim etti.

Semineri TRT Haber‘den “Eksi 10’’ ekibi de takip edip katılımcılarla röportajlar gerçekleştirdi.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

[nggallery id=291]

Türkiye Yatırım Teşvikleri ve Firmalara Sağlanan İhracat Destekleri hakkında daha geniş bilgi Ekonomi Bakanlığının www.ekonomi.gov.tr internet adresinden veya Los Angeles Ticaret Ataşeliğinden ([email protected]) alınması mümkündür.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?