Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 20. kez toplandı

Los Angeles Turk Insaat Uzmanlari Toplandi

Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 20. kez toplandı. Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları, Los Angeles Türk Ticaret Ateşeliği ofisinde biraraya geldiler.

Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 20. kez toplandı

Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 25 Ocak Çarşamba günü Los Angeles Türk Ticaret Ateşeliği ofisinde 20. kez toplandı.

Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC) Profesörlerinden Dr. Bora Gençtürk‘ün konuşmacı olarak katıldığı toplantıda grubun 6. yıldönümü kutlaması da yapıldı.

Yirmiye yakın İnşaat Uzmanının katıldığı toplantıda Dr. Bora Gençtürk, beton Nükleer yakıt depolama kovalarının tasarım, üretim ve kullanım aşamalarında karşılaşılan problemlerin çözümü için geliştirilen yöntemler hakkında sunum yaptı.

Dr Bora Gencturk

Dr. Gençtürk, Amerika Birleşik Devletleri’nin nükleer atık depolama konusuna çok önem verdiğini, Güney Kaliforniya Üniversitesi‘nde yapılan araştırmanın sonuçlarının daha güvenli depolama yapmak için kullanılacağını da bildirdi.

Turkish Construction Professionals in Southern California – (TCP-CA) Nedir?

2011 yılının Ocak ayında İnşaat Mühendisleri, Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak‘ın girişimi ile başlayan Güney Kaliforniya’daki İnşaat uzmanlarını bir araya getirmeyi hedefleyen toplantılar, 6 yıldır kesintisiz olarak devam ediyor.

Bu ay 20.’si düzenlenen toplantı öncesindeki buluşmalarda Güney Kaliforniya’da yaşayan başarılı inşaat uzmanları tarafından 16 sunuş yapılmıştı.

Grubun toplantılarına katılanlar arasında İnşaat işiyle ilişkisi bulunan inşaat, makina ve çevre mühendisleri, mimarlar ve iç-mimarlar, müteahhitler ve inşaat malzemesi üreticileri ve satıcıları bulunuyor.

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları bir sonraki toplantısını Nisan / Mayıs ayları gibi gerçekleştirmeyi planlanıyor. Etkinlikleri Grubun Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Grubun kuruluş hikayesini Mahmut Ekenel’in kendi yazısından buradan okuyabilirsiniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?