Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 22. kez toplandı

Los Angeles Turk Insaat Uzmanlari Bulusma 22Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 22. kez toplandı.  Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları, Los Angeles Türk Ticaret Ateşeliği ofisinde biraraya geldiler.

Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 22. kez toplandı

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları’nın 22. toplantısı 5 Ekim 2017 çarşamba günü Los Angeles Türk Ticaret Ateşeliği ofisinde düzenlendi.

Dr. Hakan Nuri Atahan konuşmacı olarak katıldı

Toplantıya onbeşe yakın İnşaat Uzmanı katılırken, şu anda University of California Los AngelesUCLA üniversitesinde ziyaretçi araştırmacı olarak araştırma yapan, İstanbul Teknik Üniversitesi, İTÜ ‘nün başarılı doçentlerinden Dr. Hakan Nuri Atahan da konuşmacı olarak katıldı.

Dr. Atahan, önce UCLA üniversitesindeki çalışmalarından bahsettikten sonra, kendiliğinden yerleşen betonlar üzerine daha önce yaptığı araştırmalardan örnekler gösterdi.

Dr. Hakan Nuri Atahan

Dr. Atahan, günümüzde dünyadaki bütün karbon-dioksit salınımının yaklaşık yüzde 9’unun çimento fabrikaları tarafından salındığını, ve su anda bu oranı düşürmek için çok sayıda projenin devam ettiğini belitti.

Bu projelerden birinin UCLA‘de yapılmakta olduğunu, bu proje kapsamında havada bulunan karbon-dioksid gazinin betonun sertleşme aşamasında geri-dönüşüm yoluyla nasıl azaltılabileceğinin araştırıldığını sözlerine ekledi.

22. Insaat Uzmanlari Toplantisi Los Angeles (1)

Dr. Atahan, aynı zamanda sunuşun ana konusu olarak kendiliğinden yerleşen betonlar hakkında da detaylı bilgi verdikten sonra, bu yeni nesil beton çeşidi sayesinde yapılan projelerden önemli örnekler sundu.

22. Insaat Uzmanlari Toplantisi Los Angeles (2)

Turkish Construction Professionals in Southern California – (TCP-CA) Nedir? 

2011 yılının Ocak ayında İnşaat Mühendisleri, Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak‘ın girişimi ile başlayan Güney Kaliforniya’daki İnşaat uzmanlarını bir araya getirmeyi hedefleyen toplantılar, 6 yıldır kesintisiz olarak devam ediyor.

Bu ay 22.’si düzenlenen toplantı öncesindeki buluşmalarda Güney Kaliforniya’da yaşayan başarılı inşaat uzmanları tarafından çok sayıda sunuş yapılmıştı.

Grubun toplantılarına katılanlar arasında İnşaat işiyle ilişkisi bulunan inşaat, makina ve çevre mühendisleri, mimarlar ve iç-mimarlar, müteahhitler ve inşaat malzemesi üreticileri ve satıcıları bulunuyor.

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları bir sonraki toplantısını 2018 başı gibi gerçekleştirmeyi planlanıyor. Etkinlikleri Grubun Facebook sayfasından takip edebilir ve daha fazla bilgi için Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak ile temasa geçilebilirsiniz.

Grubun kuruluş hikayesini Mahmut Ekenel’in kendi yazısından buradan okuyabilirsiniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?