Guney Kaliforniya Turk Insaat Uzmanlari Bulusma 23 (1)

Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 23. kez toplandı. Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları 8 Mart’ta Los Angeles Türk Ticaret Ateşeliği ofisinde biraraya geldiler.

Los Angeles’ta Türk İnşaat Uzmanları 23. kez toplandı

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları‘nın 23. toplantısı 8 Mart 2018 günü Los Angeles Türk Ticaret Ateseliği ofisinde düzenlendi.

Toplantıya yirmiye yakın İnşaat Uzmanı katılırken, şu anda Parson’s şirketinde Yüksek İnşaat Mühendisi olarak çalışan Seda Şahin de, Los Angeles havaalanı, LAX içine yapılmakta olan ve “People Mover” isimli hafif raylı sistemin inşaatı hakkında bir konuşma yaptı.

Toplantıya aynı zamanda Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz da katıldı.

Seda Şahin konuşmasında önümüzdeki 5 yıl içinde havaalanı trafiğinde en az yüzde 20’lik bir artış beklendiğini ve özellikle 2028’de yapılacak olan yaz olimpiyatları sırasında çok yoğun bir insan ve uçuş trafiğinin olacağını, çok yakında yaklaşık yıllık 96 milyon insan trafiği tahmin edilidiğini ve 2023 yılında bitirilecek olan hafif raylı sistemin havaalanı içindeki trafiğin rahatlamasında çok faydalı olacağını söyledi.

Seda Sahin

Şahin ayrıca; “Hafif raylı sisteme ilaveten, bütün kiralık araba şirketlerini bir çatı altında toplayacak büyük bir binanın yapımına da yakın zamanda başlanacağını bildirdi. Hafif raylı sistem, LAX havaalanı içinde olacak olan üç duraktan yolcuları aldıktan sonra, önce onları Los Angeles şehir metrosuna bağlayacak, sonra da son durak olarak kiralık araba şirketleri binasına uğrayacak. Her tren dört vagonlu olup, bir seferde yaklaşık 200 kişiye hizmet verebilecek. Bir sefer 10 dakika sürecek.” dedi.

Turkish Construction Professionals in Southern California – (TCP-CA) Nedir? 

2011 yılının Ocak ayında İnşaat Mühendisleri, Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak‘ın girişimi ile başlayan Güney Kaliforniya’daki İnşaat uzmanlarını bir araya getirmeyi hedefleyen toplantılar, 7 yılı aşkın süredir kesintisiz olarak devam ediyor.

Bu ay 23.’si düzenlenen toplantı öncesindeki buluşmalarda Güney Kaliforniya’da yaşayan başarılı inşaat uzmanları tarafından çok sayıda sunuş yapılmıştı.

Grubun toplantılarına katılanlar arasında İnşaat işiyle ilişkisi bulunan inşaat, makina ve çevre mühendisleri, mimarlar ve iç-mimarlar, müteahhitler ve inşaat malzemesi üreticileri ve satıcıları bulunuyor.

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanları bir sonraki toplantısını 2018 Mayıs ayı gibi gerçekleştirmeyi planlanıyor. Etkinlikleri Grubun Facebook sayfasından takip edebilir ve daha fazla bilgi için Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak ile temasa geçilebilirsiniz.

Grubun kuruluş hikayesini Mahmut Ekenel’in kendi yazısından buradan okuyabilirsiniz.

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?