Los Angeles 15 Temmuz Etkinlik Daveti Tepki

Los Angeles’taki Türkler Başkonsolosluğun 15 Temmuz Etkinlik Davetine Tepki Gösterdi.

Türkiye ve Dış Temsilciliklerinde 15 Temmuz tarihinde düzenlenmesi mecburu etkinliklerden bir tanesini de Los Angeles Başkonsolosluğu tarafından düzenleniyor.

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu‘nun sosyal medya hesabında 15 Temmuz’da yapılması planlanan etkinliğin;

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” törenine tüm vatandaşlarımız davetlidir.

Yerimiz sınırlı olduğundan detaylar [email protected] adresine bildirimde bulunanlara gönderilecektir.” 

yazılarak duyurusu paylaşıldı.

15 Temmuz

Duyurunun altına Los Angeles’ta yaşayan birçok kişi tepkilerini dile getiren yorumlar paylaştılar.

İşte paylaşıma yapılan yorumlarda birkaçı..

LA 15 Temmuz Tepki 1

“Tam olarak ne kutlanıyor bu davette? 2 sene geçmiş olmasına rağmen darbenin arkasındakilerle ilgili hala bir tane bile adam gibi delil ortaya çıkarılamamış olması mı? Darbede parmağı olduğuna dair çok ciddi şüpheler bulunan cemaat denen bu rezil tarikatı Türkiye’nin başına saran siyasetçilerin bir tanesinin bile hala hesap vermemiş olması, hatta hesap vermeyi bırakın hala devletin en üst düzeyinde sefa sürüyor olması mı? Yoksa darbeyi fırsat bilip 2 senedir masum ve konuyla alakasız yüzlerce insanın hapislere tıkılıp oralarda çürütülüyor olması mı? İnsan utanır böyle bir şeyin parçası olmaktan.”

LA 15 Temmuz Tepki 2

“Siz Türk milletiyle dalga mı geçiyorsunuz?
Türk tarihindeki bu kara lekeyi, zavallı askeri öğrencilerin kafalarını kesip köprüden atanları tutuklamak yerine kahraman ilan eden vatan hainlerinin bayramını mı kutlayacağız? 
Kınıyorum sizi. “

LA 15 Temmuz Tepki 3

“Yazik. Koskoca Turkiye Cumhuriyeti gmail kullanip yeri gizlemek zorunda kalmis. Gercekten inanilsa bunun gercek bir bayram olduguna boyle bir gizlilige gerek duyulmaz. Diger unutturulan bayramlarimiz da boyle mi yaptik? Konsoloslugun bir sucu yok. Talimat geliyor. Uygulaniyor.”

Yer niye belli degil bu organizasyon icin? Madem milletin bayrami niye milletten gizli sakli yapiliyor? LA de bu bayrami kutlayacak orani %8 nereye sigamiyacaklar ki yer ayrica belirleniyor? maden bayram konsolosluk organizasonu niye LCV adresi gmail? Arkadas sormus cevaplanmamis, cay kek varmi? Bu sorumsuz organizasyonu kiniyorum.

“Yer niye belli degil bu organizasyon icin? Madem milletin bayrami niye milletten gizli sakli yapiliyor? LA de bu bayrami kutlayacak orani %8 nereye sigamiyacaklar ki yer ayrica belirleniyor? maden bayram konsolosluk organizasonu niye LCV adresi gmail? Arkadas sormus cevaplanmamis, cay kek varmi? Bu sorumsuz organizasyonu kiniyorum. “

Utanmadan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gunu” demissiniz bir de😡 Ne demokrasisinden bahsediyorsunuz siz? Kim ilan etti bu gunu? Kime gore duzenlendi bu gun??? Nasil bir oyun dondugu hala net olmayan bir gunu, ustelik onlarca ogrenci askerin sehit oldugu yuzlercesininde hapislerde tutulmasini bu sekilde mi kutlayacaksiniz? Hangi yuzle??? Aldiginiz egitimden hic mi utanmiyorsunuz???Cumhuriyet e sayginiz hic mi kalmadi? Kiniyorum bu bu rezalet gunu ozel bir gune donusturenleri ve buna yardimci olanlari.

“Utanmadan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gunu” demissiniz bir de
Ne demokrasisinden bahsediyorsunuz siz? Kim ilan etti bu gunu? Kime gore duzenlendi bu gun??? Nasil bir oyun dondugu hala net olmayan bir gunu, ustelik onlarca ogrenci askerin sehit oldugu yuzlercesininde hapislerde tutulmasini bu sekilde mi kutlayacaksiniz? Hangi yuzle??? Aldiginiz egitimden hic mi utanmiyorsunuz???Cumhuriyet e sayginiz hic mi kalmadi? Kiniyorum bu bu rezalet gunu ozel bir gune donusturenleri ve buna yardimci olanlari. “

LA 15 Temmuz Tepki 6

“EVET LOS ANGELES KUTLARIM”

Çay, kek ve kol böreği var mı?”

“Ancak yas ilan edilebilir …
zavallı askeri öğrencilerin kafalarını kesip köprüden atanları tutuklamak yerine kahraman ilan eden vatan hainlerinin bayramını mı kutlayacağız? 
Kınıyorum sizi.”

“Ülke çapında olağanüstü hali kutluyorlar.”

“isim olmaz sahte darbeyi kutlamakla!!”

“harbimi l.a”

 

 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?